آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره سوریه

به گزارش لیسون، معاون وزیر خارجه روسیه اعلام نمود، مسکو آماده انجام مذاکره با واشنگتن حول محور سوریه است.

آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز سه شنبه در اظهاراتی گفت: سازکارهای مذاکره با آمریکا را در صورت ابراز تمایل واشنگتن و خواستش در این زمینه گسترش خواهیم داد. ما به نوبه خود آماده مذاکره هستیم.

به گفته ریابکوف، روسیه با آمریکا به وسیله کانال های نظامی وارد مذاکره عمیقی شده و سازوکار منع برخورد در سوریه در حال اجراست، این آزمایش مثبتی است که برای امکان اجرای آن در موارد دیگر رویش حساب باز می کنیم.

این دیپلمات روس تاکید نمود: به بهبود توافقنامه دوجانبه با آمریکا به خصوص در زمینه منع اقدامات نظامی خطرناک و تفاهم حول منع وقوع حوادث نظامی خطرناک با تکیه بر تجربه سوریه توجه داریم.

ریابکوف گفت: اما پیش روی ما در نهایت مسائل بسیار پیچیده تری برای ایجاد یک چارچوب رسمی برای همکاری مان با آمریکا حول محور سوریه وجود دارد، با آنچه در توان داریم کوشش خواهیم کرد تا آمریکا درک صحیحی از ماهیت و دلایل گام های ما به دست آورد.

پیش از این ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه تاکید نموده بود، مسکو با آمریکا درباره سوریه مذاکره می نماید و هماهنگی خوبی برای انجام تدابیر مقابله با تروریسم وجود دارد و همچنان این هماهنگی در بعضی مناطق پابرجاست.

ریابکوف در عین حال اظهار کرد، شرایط کلی روابط بین روسیه و آمریکا امیدوارکننده نیست.

او در جریان ویدیو کنفرانسی که از سوی شورای روابط خارجه در نیویورک ترتیب داده شده بود، تاکید نمود: مسیرهای معمول و همیشگی برای خارج کردن روابط دوجانبه از بحران شان کارساز نیستند، ما در این زمینه شاهد پیشرفت بسیار اندکی بودیم و در حال حاضر هیچ برنامه مثبتی را در اختیار نداریم.

این مقام وزارت خارجه روسیه اضافه نمود، با تاسف شدید آنها در آمریکا یا دست کم تصمیم گیرندگان شان به روسیه به عنوان ریشه مسائل و عامل خطرناک در صحنه بین الملل می نگرند.

وی گفت، روسیه به نوبه خود معتقد است آمریکا با روینمودهایش مسائلی را در فضای بین الملل ایجاد می نماید.

ریابکوف ادامه داد: هیچ شاخصی برای تغییر ریشه ای این شرایط بعد از دوره های عدیده ای از بهبودی و تنشی که در روابط دو کشور اتفاق افتاده، وجود ندارد، ما احساس ناامیدی متقابلی می کنیم، ما افکار و ایده هایی درباره راه های خروج از این شرایط نداریم شاید این بزرگترین چالشی است که تعامل با آن در آینده می طلبد تا حد زیادی حرفه ای و با تمرکز عمل گردد.

این مسؤول روس درباره اصرار دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بر لزوم گسترش دایره طرف های معاهده کاهش سلاح های استراتژیک (استارت-3) به واسطه مشارکت دادن چین و کشورهای دیگر نسبت به تحقق این موضوع ابراز تردید کرد.

به گفته ریابکوف، رعایت منافع امنیتی روسیه شرط گزیرناپذیر برای امضای هرگونه توافقنامه در آینده بین مسکو و واشنگتن حول ثبات استراتژیک است.

بنا به اظهارات این دیپلمات روس، کشورش در قبال هیچ امکانی برای آزمودن سطح آمادگی اش در مورد دفاع از منافع استراتژیک خود در منطقه قطب شمال کوتاه نخواهد آمد.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین تاکید نمود، در ماه ژوئن جاری در وین با مارشال بیلینگسلی، مذاکره کننده آمریکا دیدار خواهد نمود.

به تصور دیپلمات روس، این خبری شاد کننده ای در این چارچوب بسیار مبهم است.

به گفته ریابکوف، توپ اکنون در زمین آمریکاست و روسیه باید خوب به آنچه این دولت می خواهد، گوش کند، ببیند آیا می توان اقدام مثبتی انجام داد یا نه؟ نباید تنها معاهدات و توافقنامه های امضا شده در مورد کاهش سلاح ها را یکی پس از دیگری زیر پا گذاشت. ،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1029

به "آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی مسکو برای مذاکره با واشنگتن درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید