اتحادیه اروپا تحریم ضدروسی آمریکا را محکوم کرد

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، اتحادیه اروپا امروز شنبه تحریم های آمریکا علیه شرکت هایی که در ساخت خط لوله انتقال گاز طبیعی روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 مشارکت دارند را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا تحریم ضدروسی آمریکا را محکوم کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

سخنگوی اتحادیه اروپا درباره اعمال تحریم های آمریکا علیه شرکت های اروپایی گفت: اتحادیه اروپا اساساً با اعمال تحریم ها علیه شرکت های اروپایی که مشغول فعالیت های قانونی هستند مخالف است.

این در حالیست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ذیل لایحه بودجه نظامی آمریکا، قانون تحریم نورد استریم 2 را نیز امضا کرد.

طبق این قانون، هر شرکتی که به گازپروم روسیه در تکمیل پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپا یاری کند؛ مشمول تحریم خواهد بود.

در این میان، آلمان بیش از همه از کارشکنی در فرایند تکمیل نورداستریم متضرر می گردد و اصولاً آمریکا نیز با این ادعا که این پروژه ابزار باج گیری از اروپا و به گروگان دریافت آلمان است؛ به تحریم آن روی آورده.

نورد استریم 2 حدود 11 میلیارد دلار هزینه داشته است و همزمان، آمریکا ترک استریم را نیز با اعمال محدودیت هایی نظیر لغو ویزا دست اندرکاران پروژه و مصادره اموال آنها، مورد هدف تحریم های خود قرار داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 632

به "اتحادیه اروپا تحریم ضدروسی آمریکا را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا تحریم ضدروسی آمریکا را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید