اسناد محرمانه گاردین فاش کرد،انگلیس ازیک سال پیش از کرونا مطلع بود

به گزارش لیسون، روزنامه گاردین اسناد محرمانه ای را افشا کرده که در آن نشان می دهد از یک سال پیش به اعضای دولت انگلیس درباره همه گیری یک ویروس و پیامدهای فاجعه بار اجتماعی و اقتصادی آن هشدار داده است.

اسناد محرمانه گاردین فاش کرد،انگلیس ازیک سال پیش از کرونا مطلع بود

در سند 600 صفحه ای ارزیابی تهدید امنیت ملی سال 2019میلادی که توسط پاتریک والانس مشاور عالی علمی دولتی به امضاء رسیده، پیش بینی شده که حتی همه گیری خفیف این ویروس منجر به مرگ و میر ده ها هزار نفر در انگلیس می شود.

بر همین اساس به دولت توصیه هایی شده از جمله اینکه انبار تجهیزات پزشکی و ملزومات محافظتی کادر درمانی را تکمیل کند، برای بازگرداندن اتباع انگلیسی گرفتار خارج از کشور در مدت شیوع بیماری و افزایش ناگهانی آمار مرگ و میر برنامه ریزی کند.

در این سند همچنین پیش بینی شده که حدود 50 درصد افراد جامعه به این ویروس مبتلا شده، کسب وکارهای تجاری به شدت آسیب دیده و سطح تقاضا از خدمات درمانی و مراقبت های اجتماعی سر به فلک می کشد.

سند یادشده همچنین سه موج همه گیری برای ویروس جدید را پیش بینی کرده که هر موج 15 هفته طول کشیده و اوج هر موج در هفته 6 تا 7 رخ می دهد.

بر اساس پیش بینی های اجرا شده در این سند، بین 4 تا 6 ماه زمان برای تولید و توزیع واکسن موثر ویروس جدید زمان لازم است و در این مدت اقتصاد انگلیس 2.35 تریلیون پوند (معاد 131 درصد تولید ناخالص داخلی) خسارت می بیند.

تهیه کنندگان این سند پیش بینی کرده اند که حتی پس از عبور از همه گیری ویروس، بازگشت به شرایط عادی و ترمیم زیرساخت های کشور ماه ها بلکه ممکن است سال ها زمان ببرد.

دولت انگلیس صحت این سند را رد نکرده، بلکه یک سخنگو به روزنامه گاردین گفته است: پاسخ ما به همه گیری ویروس کرونا این بوده که اطمینان حاصل کنیم سازمان بهداشت ملی از تمام حمایت های لازم برای درمان بیماران برخوردار بوده و از افراد شاغل و شرکت های تجاری حمایت کنیم.

این در حالی است که دولت انگلیس به دلیل عملکرد ضعیف در نحوه مواجهه با همه گیری این ویروس، به ویژه در تامین تجهیزات پزشکی و لباس های محافظتی کادر درمانی، به شدت از سوی افکار عمومی تحت فشار قرار گرفته است. گزارش ها حاکی است که بیمارستان های این کشور به لحاظ تعداد، سرعت افزایش و وخامت حال بیماران، همچنین کمبود ظرفیت بیمارستان ها در حال انفجار هستند. پزشکان انگلیس چند پیش هشدار دادند که اگر ملزومات بهداشتی آن ها تامین نشود دست از کار خواهند کشید.

انگلیس اکنون دوره اوج (پیک) همه گیری ویروس کرونا را سپری می کند و تا به امروز بیش از 19 هزار نفر در این کشور جان باخته اند. ،ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 981

به "اسناد محرمانه گاردین فاش کرد،انگلیس ازیک سال پیش از کرونا مطلع بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد محرمانه گاردین فاش کرد،انگلیس ازیک سال پیش از کرونا مطلع بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید