باکو از اقدام پیشگیرانه علیه حملات موشکی ارمنستان اطلاع داد

به گزارش لیسون، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بامداد چهارشنبه طی گزارشی از اقدام پیشگیرانه علیه حملات موشکی جدید نیرو های ارمنستان به شهر های عظیم جمهوری آذربایجان اطلاع داد.

باکو از اقدام پیشگیرانه علیه حملات موشکی ارمنستان اطلاع داد

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در این گزارش ادعا شده است بامداد امروز استقرار چند سامانه موشکی عملیاتی و تاکتیکی با موشک های بالستیکی ارمنستان در جهت منطقه مرزی این کشور به شهرستان کلبجر جمهوری آذربایجان که در اختیار نیرو های ارمنی است، مشاهده شد که در موقعیت پرتاب قرار گرفته بودند.

برپایه این گزارش، سامانه های موشکی مستقر در این جهت به سوی شهر های گنجه و مینگچویر جمهوری آذربایجان هدف گیری شده بود، ولی ارتش جمهوری آذربایجان در اقدامی پیشگیرانه با نابود کردن این سامانه های موشکی مانع حملات آن شد.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان در این گزارش بیان کرد که مسوولیت وخامت اوضاع در منطقه مورد مناقشه قره باغ بر عهده مسوولان سیاسی و نظامی ارمنستان است.

شهر گنجه واقع در 368 کیلومتری غرب باکو با 500 هزار جمعیت دومین شهر عظیم جمهوری آذربایجان به شمار می رود.

جمهوری آذربایجان مدعی است بر اثر حملات موشکی بامداد 11 اکتبر (20 مهر) جاری نیرو های ارمنی به شهر گنجه 10 تن از ساکنان غیر نظامی این شهر جان باخته و 35 نفر دیگر نیز مجروح شدند.

شهر مینگچویر با یکصد هزار جمعیت یکی از مراکز صنعتی عظیم جمهوری آذربایجان در غرب این کشور به شمار می رود و عظیمترین نیروگاه برق آبی منطقه قفقاز جنوبی در این شهر فعال است. این شهر نیز چند روز پیش مورد حملات موشکی نیرو های ارمنی قرار گرفته بود.

درگیری های نظامی میان نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان ششم مهرماه جاری از سرگرفته شده است.

پس از درگیری های نظامی چند روزه ماه جولای (اواسط تیر) بین نیرو های جمهوری آذربایجان و ارمنستان که منجر به تلفات جانی از هر دو طرف شد، جنگ لفظی و بعضی تحرکات دیپلماتیک به تنش در منطقه قفقاز دامن زد و بروز برخورد نظامی میان این دو کشور را قابل پیش بینی نموده بود.

با وجود حصول توافق آتش بس در مذاکرات آدینه گذشته (18 مهر ماه) وزیران امور خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان در مسکو، رژیم اتش بس در این چند روز اخیر در منطقه مورد مناقشه قره باغ بصورت مرتب نقض می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1201

به "باکو از اقدام پیشگیرانه علیه حملات موشکی ارمنستان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکو از اقدام پیشگیرانه علیه حملات موشکی ارمنستان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید