بایدن: آمریکا نباید به صحنه جنگ داخلی تبدیل شود

به گزارش لیسون، احتمال بروز جنگ داخلی در برخی ایالات آمریکا نامزد دموکرات انتخابات 2020 را هم نگران کرده حال آنکه وی ناآرامی های پورتلند را به بی کفایتی ترامپ و دامن زدن او به تنش ها نسبت می دهد.

بایدن: آمریکا نباید به صحنه جنگ داخلی تبدیل شود

جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در بیانیه ای که در وبگاه اختصاصی وی منتشر شد؛ به درگیری های خشونت باری که طی شب گذشته در شهر پورتلند ایالت اورگن جریان داشت؛ واکنش نشان داد و در این باره نوشت: تیراندازی در یکی از شهرهای آمریکا غیرقابل پذیرش است. من خشونت را از هرنوع و علیه هر کسی باشد، محکوم می کنم و از دونالد ترامپ (رئیس جمهور آمریکا) نیز می خواهم که همین کار را کند.

وی افزود: نباید به کشوری تبدیل شویم که با خودش می جنگد- کشوری که در آن مردم پذیرای کشتن هم وطنی هستند که با آنها هم عقیده نیست.

البته قصد بایدن از بیان این جملات، هدایت کردن افکار عمومی به سمت بی کفایتی ترامپ در اداره کشور و جلب حمایت آنها به نفع کارزار انتخاباتی حزب دموکرات در انتخابات 2020 است.

به همین دلیل، وی افزود: وظیفه رئیس جمهور پایین آوردن تب جامعه و متحد کردن مردمی است که با یکدیگر اختلاف دارند اما ترامپ حدود چهار سال رئیس جمهور بوده و همزمان، تب جامعه هم بالاتر رفته و تنش ها نیز شدیدتر شده است.

به گزارش مهر، تیراندازی در پورتلند که یک کشته بر جای گذاشت؛ زمانی روی داد که تظاهرات کنندگان برای نود و چهارمین روز متوالی در مرکز شهر جمع شدند. به گفته رسانه های محلی، همزمان با حضور معترضان، کاروانی شامل صدها خودرو از طرفداران دونالد ترامپ در همان محل حضور یافتند.

ظاهراً مقتول جی بیشاپ و یکی از طرفداران ترامپ بوده به همین دلیل رئیس جمهور آمریکا مرگ او را تسلیت گفت و تندروهای چپ گرا را مسئول این حادثه عنوان نمود.

ترامپ طی ماه های گذشته، به دفعات معترضان به نژادپرستی را هرج و مرج طلب، آشوبگر و غارتگر توصیف کرده و مدعی شده آنها به جانبداری از حزب دموکرات، به صحنه می آیند.

اعتراضات در پورتلند

اعتراضات در پورتلند از اواخر ماه میلادی می در واکنش به قتل جورج فلوید سیاه پوست به دست پلیس نژادپرست ایالت مینه سوتا آغاز شد. تظاهرات کنندگان خواستار سرانجام دادن به تبعیض میان سفید پوستان و سیاه پوستان هستند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1160

به "بایدن: آمریکا نباید به صحنه جنگ داخلی تبدیل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: آمریکا نباید به صحنه جنگ داخلی تبدیل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید