تأکید کویت بر احتیاط برای مواجهه با حوادث منطقه

به گزارش لیسون، وزیر خارجه کویت در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح این کشور بر رعایت نهایت احتیاط و هشیاری برای مواجهه با حوادث منطقه تأکید کرد.

تأکید کویت بر احتیاط برای مواجهه با حوادث منطقه

به گزارش گروه بین الملل لیسون، صباح خالد الحمد الصباح معاون نخست وزیر، وزیر خارجه و نایب وزیر دفاع کویت امروز سه شنبه با تعدادی از فرماندهان نیروهای مسلح این کشور به ریاست محمد الخضر رئیس ستاد مشترک ارتش دیدار کرد.

در این نشست که خالد الجارالله معاون وزیر خارجه نیز حضور داشت، از تلاش های نیروهای مسلح برای حفظ امنیت کشور و تأسیسات حیاتی آن قدردانی شد و تحولات کنونی منطقه و پیآمدهای خطرناک آن بر منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

طبق گزارش خبرگزاری کویت(کونا)، در این نشست حمله به تأسیسات نفتی آرامکو در دو استان بقیق و هجره خریص عربستان سعودی محکوم و بر همبستگی کویت با این کشور برای مقابله با آنچه امنیت و ثبات عربستان را به خطر می اندازد، تأکید شد.

وزیر خارجه کویت همچنین بر لزوم رعایت نهایت احتیاط و هشیاری و نیز آمادگی برای مواجهه با هر گونه حوادثی که به برهم زدن امنیت و ثبات کشور و منطقه منجر می شود، تأکید کرد و از نیروهای مسلح خواست تا تلاش های خود را برای دفاع از کشور در برابر خطرات احتمالی دو چندان کنند.

أنس الصالح معاون نخست وزیر کویت نیز روز یکشنبه در صفحه رسمی دولت کویت در توئیتر نوشت: فرماندهان امنیتی گزارشی از اوضاع امنیتی منطقه به خصوص درباره عملیات خرابکارنه در تأسیسات نفتی عربستان را به اطلاع نخست وزیر رساندند و رئیس ستاد ارتش تأکید کرد که با نیروهای مسلح عربستان و کشورهای دوست و برادر در حال هماهنگی مستقیم و مستمر هستند.

روز شنبه یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن گفت، یگان پهپادی این کشور با 10 پهپاد پالایشگا ه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در شرقیه سعودی را هدف قرار داده است.

سرتیپ سریع اضافه نمود: این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت.

بقیق در فاصله حدود 75 کیلومتری جنوب شهر الدمام در منطقه الشرقیه واقع شده و به دلیل آنکه تأسیسات اصلی شرکت آرامکو در این منطقه واقع است، یکی از مهم ترین شهرها به شمار می آید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 371

به "تأکید کویت بر احتیاط برای مواجهه با حوادث منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید کویت بر احتیاط برای مواجهه با حوادث منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید