ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یک شرکت دانش بنیان

به گزارش لیسون، یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز پیروز به ثبت 60 اختراع بین المللی شد.

ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یک شرکت دانش بنیان

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران ، مهندس بیژن نصیری اعظم، مدیرعامل این موسسه با اعلام این خبر گفت: این شرکت در حوزه مالکیت فکری شامل ثبت اختراع، طرح های صنعتی و علائم تجاری در سطح ملی و بین المللی فعالیت می کند.

وی گفت: خدماتی که توسط این شرکت ارائه می شود علاوه بر موارد فوق شامل تبادل فناوری، شناسایی نیازهای شرکت های دانش بنیان و پیدا کردن شرکت های دانش بنیان و فناورهایی است که می توانند این نیازها را برطرف کنند و در نهایت ایجاد ارتباط بین طرفین فناوری است.

نصیری اعظم اضافه نمود: این شرکت جهت ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی است که شرکت های متقاضی می توانند با مراجعه به سامانه غزال نیاز مربوطه خود را انتخاب کنند و این شرکت به عنوان کارگزار خدمت، این نیاز را تامین می کند.

وی اضافه نمود: حدود 75 تا 90 درصد این خدمات توسط صندوق نوآوری به صورت حمایتی و بلاعوض به شرکت های دانش بنیان عرضه می شود و مبلغ این کمک ها در برخی موارد به حدود 200 میلیون تومان نیز می رسد.

نصیری با اشاره به اینکه این شرکت تا به امروز 60 اختراع در معاهده ثبت اختراع ثبت کرده و درخصوص ثبت اختراع از جست و جوی دانش پیشین که نشان دهنده جدید بودن اختراع هست خدمت ارائه میدهد، اضافه نمود: همچنین در حوزه ثبت مدارک اظهارنامه و رساندن آن به گرنت (گواهی ثبت اختراع) کمک های فراوانی به شرکت های دانش بنیان کرده است.

وی گفت: یکی دیگر از خدمات این شرکت خدمات مربوط به نقض دارایی فکری است واگر شرکتی مدعی نقض ایده یا علامت تجاری یا اختراعی توسط شرکتی دیگر است یا حتی خود آن شرکت مورد شکایت قرار گرفته می تواند از وکلای حاضر در شرکت که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند استفاده کرده و از مشاوره یا خدمت مربوطه بهره مند شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، مدیرعامل این موسسه با اشاره به اینکه بحث آموزش از دیگر مباحثی است که این شرکت به صورت تخصصی دنبال می کند، گفت: این شرکت هم آموزش حضوری و هم آموزش مجازی را در رابطه با حقوق مالکیت فکری و معاهده های بین المللی به داوطلبان ارائه می دهد. یکی از دوره های آموزش مجازی این شرکت هم در حال حاضر با همکاری پارک علم و فناوری البرز در حال اجراست و داوطلبان پس از بهره مندی از ویدیو های از پیش تهیه شده می توانند در جلسه پرسش و پاسخ نیز شرکت کرده تا دوره را به اتمام برسانند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1022

به "ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یک شرکت دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت 60 اختراع بین المللی توسط یک شرکت دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید