جدال نیمه شب بر سر استیضاح ترامپ؛ رای گیری به تاخیر افتاد

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، با به تاخیر افتادن رای گیری برای استیضاح ترامپ، انتظار می رود رای گیری درباره مواد طرح استیضاح دونالد ترامپ در کمیته قضایی روز آدینه انجام گردد.

جدال نیمه شب بر سر استیضاح ترامپ؛ رای گیری به تاخیر افتاد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

تصمیم دموکرات ها برای به تاخیر انداختن این رای گیری با واکنش تند جمهوریخواهان روبرو شد. طرفداران رئیس جمهوری ایالات متحده بر این باور هستند که دموکرات ها قصد دارند رای گیری را روز آدینه صبح انجام دهند تا رای دهندگان آمریکایی بتوانند از تلویزیون آن را دنبال نمایند.

پیش بینی می گردد که با رای موافق کمیته قضایی مجلس نمایندگان به دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ این طرح هفته آینده برای رای گیری نهایی به صحن علنی این مجلس ارجاع گردد.

جرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان پس از آنکه جلسه روز پنجشنبه این کمیته تا نیمه شب ادامه یافت تصمیم گرفت تا زمان رای گیری را به ساعت 10 صبح آدینه موکول کند. یکی از اعضای دموکرات کمیته قضایی مجلس نمایندگان در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص دلیل تاخیر در رای گیری گفت: مردم آمریکا استحقاق تماشای رای گیری را دارند.

داگ کالینز، عضو جمهوریخواه کمیته قضایی مجلس نمایندگان در واکنش به تصمیم دموکرات ها گفت: این کمیته بیشتر نگران این است تا در صفحه تلویزیون دیده گردد تا اینکه کار را امشب تمام کند و اجازه دهد که اعضاء به خانه هایشان بازگردند.

دموکرات ها امیدوار بودند که بتوانند رای گیری را غروب روز پنجشنبه انجام دهند اما جمهوریخواهان با ارائه پیش نویس چند متمم به طرح استیضاح باعث طولانی شدن زمان جلسه شدند. این در حالی است که امکان تصویب متمم های پیشنهادی جمهوریخواهان با توجه به اکثریت دموکرات ها در کمیته قضایی وجود نداشت.

طرح استیضاح دونالد ترامپ پس از تصویب در مجلس نمایندگان برای آنالیز و رای گیری به مجلس سنا ارجاع خواهد شد. جمهوریخواهان اکثریت کرسی های مجلس سنا را در اختیار دارند.

دونالد ترامپ در صورت رای موافق دو سوم سناتورها به طرح استیضاح از سمت خود برکنار خواهد شد. امری که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در این مجلس بسیار بعید به نظر می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 651

به "جدال نیمه شب بر سر استیضاح ترامپ؛ رای گیری به تاخیر افتاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال نیمه شب بر سر استیضاح ترامپ؛ رای گیری به تاخیر افتاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید