حمله شدید رهبر مخالفان ترکیه به اردوغان؛جرأت داری کیف برند فرانسوی زنت را آتش بزن!

به گزارش لیسون، خبرنگاران : رهبر مخالفان ترکیه با انتقاد شدید از اردوغان اظهارات وی در مورد تحولات در فرانسه را سرپوش گذاشتن بر بحران های این کشور دانست.

حمله شدید رهبر مخالفان ترکیه به اردوغان؛جرأت داری کیف برند فرانسوی زنت را آتش بزن!

به گزارش خبرنگاران به نقل از جماران، کمال قلیچدار اوغلو رهبر مخالفان ترکیه به شدت به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه حمله کرد و وی را متهم کرد که از مساله فرانسه برای سرپوش گذاشتن بر بحرانی که کشور شاهد آن است، بهره برداری می کند.

بنا بر گزارش روزنامه زمان، قلیچدار اوغلو در مخالفت با اظهارات اردوغان گفت که رئیس جمهور کشورش از حوادث فرانسه برای سرپوش گذاشتن بر بحران ها و فروپاشی لیر بهره برداری می کند.

رهبر حزب جمهوریخواه خلق خطاب به اردوغان گفت: می گویی کالاهای فرانسوی را تحریم کنید؟باشد، اگر جرأت داری کیف هیرمس ویژه همسرت را آتش بزن و کارخانه رنو را در ترکیه تعطیل کن!.

قلیچدار اوغلو در ادامه گفت: تو فقط حرف می زنی ولی هیچ کاری نمی کنی. مگر تو برای یک شهروند توان خرید کالاها و تولیدات فرانسوی گذاشتی؟

رهبر مخالفان در سرانجام گفت که می خواهیم در صلح زندگی کنیم. نزاع ها و درگیری به درد ما نمی خورند،جهان ما را تنها گذاشته و اکنون منزوی هستیم.

اردوغان پیش از این ماکرون که خواستار جنگ با جدایی طلبی اسلامگرایی پس از قتلساموئل باتی معلم شده بود، به شدت انتقاد کرد. اردوغان ماکرون را متهم به دشمنی با اسلام کرد و خواستار تحریم تولیدات فرانسه شد امری که منجر به افزایش تنش بین ماکرون و اردوغان شد.

بعد از ماجرای قتل معلم فرانسوی و اظهارات امانوئل ماکرون در خصوص لزوم ممانعت از نفوذ دیدگاه های افراط گرایانه اسلامی در فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی تند، به شدت از رئیس جمهوری فرانسه انتقاد و به او توصیه کرده بود که برای تست سنجش عقل به پزشک مراجعه کند.

از آن زمان تنش ها میان ترکیه و فرانسه بالا گرفته و رهبران کشورهای اروپایی نیز با حمایت از پاریس، حملات رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه علیه امانوئل مکرون را افترا توصیف کردند.

فرانسه نقدها اردوغان از ماکرون را دخالت در امور داخلی خود دانست.

تنش های میان ترکیه و فرانسه در ماه های اخیر بر سر مووضعات گسترده ای چون یونان، قبرس، لیبی و منازعه قره باغ شدت گرفته است و ماجرای قتل معلم تاریخ در حومه پاریس، به تازه ترین موضوع اختلافی میان فرانسه و ترکیه بدل شده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1270

به "حمله شدید رهبر مخالفان ترکیه به اردوغان؛جرأت داری کیف برند فرانسوی زنت را آتش بزن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله شدید رهبر مخالفان ترکیه به اردوغان؛جرأت داری کیف برند فرانسوی زنت را آتش بزن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید