خبرنگاران استاندار یزد: سامانه الکترونیکی خلاهای حوزه سلامت را رفع کرد

به گزارش لیسون، یزد- خبرنگاران- استاندار یزد با اشاره به اینکه تا به امروز به استفاده از ابزارهای نوین در صنعت بیمه کمتر توجه شده است، گفت: با راه اندازی سامانه الکترونیکی خلاهای موجود رفع و در بحث اطلاع رسانی از خدمات بیمه سلامت باید اقدامات جدی تری صورت گیرد.

خبرنگاران استاندار یزد: سامانه الکترونیکی خلاهای حوزه سلامت را رفع کرد

محمد علی طالبی در نشستی اضافه نمود: اجرای پروژه نسخه نویسی الکترونیکی توجه بسیاری به ویژه در حوزه زیست محیطی ، کاهش مصرف کاغذ و منطقی سازی هزینه های نیروی انسانی دارد.

وی اظهار کرد: بدون تردید این بحث در تسریع و تسهیل فرآیندهای مربوط به پرداخت ها ، کاهش مراجعه بیماران و تشکیل بانک اطلاعاتی سوابق مردم از طریق استقرار پرونده الکترونیک نقش مهمی دارد؛ لذا با توجه به مزایای گفته شده در استان برای اجرای طرح پیگیری های لازم صورت گرفت.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان یزد وی اظهار داشت: بیمه سلامت باید نقش محوری تری در مدیریت سلامت و هزینه های درمانی ایفا کند.

استانداریزد با بیان اینکه تعامل مناسبی با پزشکان ، داروخانه ها و بیمارستان ها برای اجرای پروژه های الکترونیکی اجرا شده است، اضافه نمود: تا انتها سال گذشته پروژه نسخه نویسی الکترونیکی در 9 شهرستان استان استقرار پیدا کرد، ضمن اینکه درچند ماه ابتدایی سال جاری و در مرکز استان یزد تمامی مراکز تشخیصی و درمانی به این سامانه متصل شدند.

وی با تاکید براینکه نسخه نویسی الکترونیکی گامی در جهت شفافیت هزینه های درمانی و مدیریت منابع است شرح داد: آثار و نتایج قابل قبولی از اجرای این پروژه مشاهده شده که می تواند برای استان های دیگر به عنوان الگو درنظر گرفته شود.

استاندار یزد اضافه نمود: همچنین بیمه سلامت باید در خصوص نیازمندهای جدید به وجود آمده درحوزه سلامت بیشتر فعالیت کند؛ به عنوان مثال در تکمیل طرح های نیمه تمام و اجرای کامل طرح پزشک خانواده با هدف ارتقاء سطح سلامت کشور باید ورود جدی تری صورت گیرد.

همچنین 17 تیرماه 99 محمد دریجانی مدیرکل بیمه سلامت یزد با اشاره به اجرای طرح نسخه الکترونیکی از سال گذشته تا به امروز در استان گفته بود: اکنون این طرح در تمامی شهرستان های استان اجرا و در تمامی مطب ها، آزمایشگاه ها ، داروخانه ها و مراکز تصویربرداری استان در حال اجراست.

وی شرح داد: با اجرا طرح نسخه الکترونیکی و حذف دفترچه های کاغذی ،انتقال سوابق بیمار به داروخانه ها و سایر مراکز درمانی به راحتی قابل دسترسی است، شفافیت در هزینه های سلامت، کاهش ضریب خطا ناشی از نسخه های بد خط پزشکان، هدفمند شدن تجویز و مصرف دارو و منطقی شدن هزینه های بیماران از مزایای این طرح است.

استان یزد یک میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد که 350 هزار نفر از این تعداد تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1120

به "خبرنگاران استاندار یزد: سامانه الکترونیکی خلاهای حوزه سلامت را رفع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار یزد: سامانه الکترونیکی خلاهای حوزه سلامت را رفع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید