خبرنگاران دریافت هزینه اضافی در مدارس غیردولتی البرز ممنوع است

به گزارش لیسون، کرج - خبرنگاران- مدیرکل آموزش و پرورش البرزاعلام کرد که مدارس غیر دولتی این استان نباید از دانش آموزان برای سال جدید تحصیلی هزینه اضافی دریافت نمایند.

خبرنگاران دریافت هزینه اضافی در مدارس غیردولتی البرز ممنوع است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

سالار قاسمی روزپنجشنبه درگفت وگو با لیسون با اشاره به اینکه شهریه مدارس سقف مشخصی دارد، اظهارداشت: مدیران مدارس غیردولتی که شهریه اضافی دریافت نمایند،عزل شده و طبق قانون با آنان برخورد می گردد.

مدارس و آکادمی هایی که تحت پوشش آموزش و پرورش البرزقراردارند با توجه به الگو وسقف مشخص شده شهریه دریافت می نمایند که الگوی شهریه مدارس غیر دولتی نیزتوسط وزارت آموزش و پرورش برحسب موقعیت و خدمات آنها مشخص شده است.

قاسمی نوساز بودن مدارس غیردولتی و تعداد دانش آموزان را درمشخص میزان شهریه مدارس موثردانست واضافه کرد: مدیران مدارس و آکادمی ها موظف هستند طبق شیوه نامه ثبت نام ارسال شده وبراساس رقم درج شده در پوستر، شهریه دریافت نمایند.

وی توضیح داد: بعضی ازمدیران مدارس بر حسب برگزاری کلاس های فوق برنامه، سرویس مدارس، فرم، تغذیه و یا تشکیل دیگر کلاس های آموزشی مبالغی را اضافه برشهریه دریافت می نمایند که دریافت این مبالغ تنها درصورت توافق با والدین صورت می گیرد.

قاسمی مطرح نمود: ملاک شهریه برای آموزش و پرورش همان الگویی است که ابلاغ شده است اگر نسبت به مبلغ مشخص شده در آن تخلفی صورت گیرد، برخورد می کنیم.

وی یادآورشد: والدین دانش آموزانی که درمدارس غیردولتی تدریس می نمایند، اجباری برای پرداخت هزینه های برنامه های جانبی از جمله برگزاری کلاس های فوق برنامه ندارند.

وی با بیان اینکه به طور میانگین شهریه مدارس غیردولتی برای سال تحصیلی جدید بین 15 تا 30 درصدی درسه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم افزایش یافته است، مطرح نمود: درزمان ثبت نام دانش آموزان دراین مدارس، قراردادی دو نسخه ای که از سامانه وزارت دریافت شده است با اولیا منعقد می گردد که دراین قرارداد فقط مبلغ شهریه ثابت ذکر شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرزادامه داد: درصورت تقاضای اولیا برای استفاده فرزندانشان از کلاس های فوق برنامه، هر مدرسه پس از شروع سال تحصیلی با پیشنهاد انجمن اولیا تقاضای خود را درسامانه وزارت ثبت می نماید و در صورت تأیید در سامانه، قراردادی مجزا که اختیاری است با اولیا منعقد می گردد.

وی بیان داشت: شهریه سال تحصیلی 1400-1399 به وسیله سامانه به مدارس ابلاغ شده است.

قاسمی گفت: 17 درصد دانش آموزان استان البرز درمدارس غیردولتی تحصیل می نمایند که حدود 80 هزار نفر می گردد.

وی اضافه کرد: شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز فعال است و موارد لازم در مورد مدارس غیردولتی در این شورا مورد پیگیری قرار می گیردو تیم های نظارتی استانی و منطقه ای نیز موضوع مهم شهریه مدارس غیر دولتی را رصد می نمایند.

وی تاکید نمود: پیش بینی می گردد درسال تحصیلی جدید 15 هزارنفر نیز به جمعیت دانش آموزی درمدارس غیردولتی البرز اضافه کرده می گردد.

استان البرز500 هزار دانش آموز دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1085

به "خبرنگاران دریافت هزینه اضافی در مدارس غیردولتی البرز ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دریافت هزینه اضافی در مدارس غیردولتی البرز ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید