خبرنگاران دستگاه های اجرایی به سرمایه گذاران جدید مشاوره تخصصی ارائه دهند

به گزارش لیسون، ایلام- خبرنگاران - معاون هماهنگی امور مالی استاندار ایلام از دستگاه های دولتی استان خواست که به سرمایه گذاران جدید مشاوره تخصصی ارائه دهند تا بدون فوت وقت کار سرمایه گذاری آنها وارد مرحله اجرایی گردد.

خبرنگاران دستگاه های اجرایی به سرمایه گذاران جدید مشاوره تخصصی ارائه دهند

حیدر نعمتی روز سه شنبه در نشست آنالیز طرح مجتمع چند منظوره فراوریی در استان گفت: استان ایلام دارای ظرفیت های بسیار خوبی در بخش های مختلف برای جذب سرمایه گذار است و در امسال که به نام جهش فراوری نامگذاری شده باید از همه این ظرفیت ها با یاری سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی اضافه نمود: تکمیل زنجیره ارزش، جلوگیری از خام فروشی، بسته بندی و برند سازی و همچنین فرآوری مواد فراوریی استان در افزایش فراوری، ایجاد اشتغال و جهش فراوری نقش موثری دارد.

معاون هماهنگی امور مالی استاندار ایلام تاکید نمود: نباید سرمایه گذاران از بازار عراق غافل شوند بلکه با فراوری بهترین محصولات و کیفی سازی آنها برای توسعه صادرات نیز باید برنامه ریزی منظمی داشته باشند.

نعمتی افزود: هر طرحی باید در قالب چارچوب و فرآیندهای معین توسط سرمایه گذار ارائه گردد و با استفاده از ابزارهای نوین و روش های جدید در بخش های مختلف به سمت اجرایی شدن پیش برود.

وی گفت: وقتی برای یک طرح اراضی ملی اختصاص می یابد باید با استفاده از روش های نوین آبیاری با کمترین میزان مصرف آب بیشترین فراوری را استان به همراه داشته باشد.

نعمتی، از منابع طبیعی استان خواست تا اراضی موجود منابع طبیعی و اراضی خلع ید شده را مطابق ظرفیت های سرمایه گذاری به سازمان سرمایه گذاری استان معرفی کند تا در صورت وجود سرمایه گذار بلافاصله اراضی مستعد و متناسب به افراد اعلام شوند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: سال گذشته شماری از اراضی خلع ید شده در قالب طرح های مجوز بی نام در نظر گرفته شده اند که این امر یک اقدام خوب بود.

در این نشست سرمایه گذار به معرفی طرح خود پرداخت و گفت: پرورش گیاهان دارویی، ایجاد مجتمع کشت و صنعت و فرآوری مواد فراوریی و بسته بندی و ... از اهداف طرح است.

همچنین در این نشست شرایط اجرای طرح بازیافت پسماندهای شهرداری نیز مورد آنالیز اعضا نهاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1000

به "خبرنگاران دستگاه های اجرایی به سرمایه گذاران جدید مشاوره تخصصی ارائه دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستگاه های اجرایی به سرمایه گذاران جدید مشاوره تخصصی ارائه دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید