خبرنگاران راه و شهرسازی کامیاران 150 قطعه زمین مسکونی را واگذار کرد

به گزارش لیسون، سنندج - خبرنگاران - رییس راه و شهرسازی کامیاران گفت: این اداره در راستای تحقق شعار جهش فراوری و در حمایت از فراوری مسکن، 150 قطعه زمین برای احداث 400 واحد مسکونی به اقشار محروم، کم درآمد و واجدین شرایط واگذار نموده است.

خبرنگاران راه و شهرسازی کامیاران 150 قطعه زمین مسکونی را واگذار کرد

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

جمشید ابراهیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار لیسون با تبریک هفته دولت گفت: انتظار می رود با واگذاری های انجام شده بتوان قسمتی از مسائل در فاز عرضه و فراوری مسکن را برطرف کرد که احداث این واحدها نقش به سزایی در ایجاد اشتغال نیز خواهد داشت.

وی افزود: در اوایل امسال این اداره از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن سه هزار و 200 متر مربع در داخل سایت 2 هزار و 400 واحدی را به منظور احداث مدرسه به آموزش و پرورش واگذار نموده است.

وی ادامه داد: این اداره آماده واگذاری اراضی با کاربری مذهبی و فضای سبز جهت احداث و احیا به شهرداری و ادارات ذیربط را دارد.

ابراهیمی با اشاره به احداث 12 واحد تجاری در سایت 2 هزار و 400 واحدی مسکن مهر شهرستان اضافه نمود: پروژه ساخت واحدهای تجاری در مراحل نهایی بوده که بعد از تحویل پیمانکار بصورت مزایده به فروش می رسد.

رییس راه و شهرسازی کامیاران درخصوص انجام عملیات آماده سازی و آسفالت معابر در اراضی تحت مالکیت این اداره گفت: طی سال گذشته و در قالب 2 پروژه عملیات آماده سازی ، جدول گذاری و آسفالت مساحت 12 هزار متر مربع از معابر فاز یک و 2 شهرک بعثت انجام گرفته و ادامه عملیات بستر سازی و آسفالت خیابان رستگاران از معابر اصلی و پرتردد شهرک بعثت در برنامه کاری این اداره واقع شده است.

وی اضافه نمود: انجام عملیات آماده سازی و آسفالت معابر الحاقی فاز یک شهرک بعثت هم در مرحله انجام مناقصه بوده که اجرای آن درصورت معین شدن پیمانکار در اسرع وقت صورت خواهد گرفت.

ابراهیمی با تاکید بر حفظ و صیانت از اراضی ملی و بیت المال گفت: طی یک سال اخیر بیش از هشت هزار و 600 متر مربع اسناد مالکیت تک برگ اراضی تحت تملک صادر و نیز بالغ بر 61 هزار متر مربع از اراضی ملی تصرف شده، برطرف تصرف و به وضع سابق اعاده شد.

ابراهیمی با اشاره به پیشرفت بیش از 70 درصدی اجرای پروژه بهسازی و ترمیم معابر ناحیه منفصل شهری در قالب طرح های بازآفرینی شهری در کامیاران افزود: علاوه براین طی یکسال گذشته راه و شهرسازی کامیاران درمجموع تعداد 12 نفر از متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات بافت فرسوده و ناکارآمد شهری را به بانک های عامل معرفی نموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1059

به "خبرنگاران راه و شهرسازی کامیاران 150 قطعه زمین مسکونی را واگذار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه و شهرسازی کامیاران 150 قطعه زمین مسکونی را واگذار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید