خبرنگاران هریس : ترامپ در تلاش برای نابودی پیروزی ماست

به گزارش لیسون، تهران- خبرنگاران- کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا با اشاره به شکایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا نسبت به نتیجه انتخابات 2020، در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ و جمهوریخواهان با شکایت های بی اساس به دنبال نابودی پیروزی قاطع ما هستند.

خبرنگاران هریس : ترامپ در تلاش برای نابودی پیروزی ماست

دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا که تنها دو ماه از ادامه ریاست جمهوری اش باقی مانده پس از شکست در انتخابات درمورد اشکالات شمارش آرا حرف هایی زده و اتهاماتی را راجع به تقلب در انتخابات بر زبان رانده است. این در حالی است که تلاشهای حقوقی و شکایات ترامپ راه به جایی نبرده و رسانه های آمریکایی با اعلام کسب 306 رای الکترال از سوی بایدن در مقابل 232 رای الکترال ترامپ عملا مهر بطلان بر تلاش های کمپین ترامپ زده اند. علاوه بر این، در روزهای گذشته بسیاری از رهبران سیاسی جهان و حتی برخی از جمهوریخواهان، پیام های تبریک خود را برای بایدن ارسال کرده اند.

با این حال، دونالد ترامپ همچنان بر ادعای خود مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب های گسترده در جریان شمارش آرا اصرار دارد.

طرح چنین ادعاهایی از سوی دونالد ترامپ چندان عجیب نیست. او از ماه ها پیش حدودا از ماه آوریل/ فروردین در بیش از 70 توئیت با طرح احتمال تقلب در رأی گیری پستی، در مورد این شیوه ابراز تردید کرده بود. ترامپ از همان زمان در حال طراحی سناریویی برای زیر سوال بردن نتایج انتخابات بود که بتواند در صورت شکست با ایجاد شکاف اجتماعی و آشوب شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1294

به "خبرنگاران هریس : ترامپ در تلاش برای نابودی پیروزی ماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هریس : ترامپ در تلاش برای نابودی پیروزی ماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید