دانش آموزان با چه واکسنی، واکسینه می شوند؟

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران، علیرضا بیگلری، در برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران درباره موفقیت های ساخت واکسن این موسسسه تحقیقاتی گفت: انستیتو پاستور ایران یکصد سال سابقه خدمت به مردم ایران را دارد و ثابت نموده یار دیرین روزهای سخت مردم است.

دانش آموزان با چه واکسنی، واکسینه می شوند؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

وی ادامه داد: در بحران کرونا هم این موسسه شبکه تشخیص آزمایشگاهی کرونا را در کشور طراحی و اجرا کرد. این موسسه قدیمی ترین واحد ساخت واکسن در خاورمیانه است و در حال حاضر دو واکسن کرونا را در دست ساخت دارد.

رئیس انستیتو پاستور اضافه کرد: اولین واکسن این موسسه تحقیقاتی در انتهای فاز سوم مطالعه بالینی است. در این فاز 24 هزار داوطلب در هشت شهر کشور دز اول را دریافت نموده اند و در انتهای این هفته فرآیند تزریق دز دوم هم انجام خواهد شد و با اتمام این مطالعه، واکسن پاستور که کاری مشترک با موسسه فینلای کشور کوبا و بسیار ایمن و با کارآیی بالا است تقدیم هموطنان می گردد.

بیگلری توضیح داد: مطالعات مرحله حیوانی واکسن دوم صورت گرفته است و به زودی وارد فاز بالینی می گردد. ما پنجمین کشور جهان هستیم که پیروز شدیم این واکسن را با تکنولوژی خاص آن بسازیم. این واکسن کاملا ایرانی است و صرفا تحت نظر موسسه پاستور در حال ساخت است.

وی با اشاره به واکسیناسیون عمومی با دو واکسن ایرانی، گفت: ما پیشرفته ترین مطالعه فاز 3 را داخل کشور انجام دادیم. بر اساس متون علمی پس از اتمام مطالعه و تحلیل داده ها واکسن برای واکسیناسیون عمومی اجازه پیدا می نماید ولی در مواقع اضطرار با اتکا به نتایج فاز دو قبل از اتمام فاز 3 دولت ها اجازه می دهند واکسن به صورت اضطراری تزریق گردد.

رئیس انستیتو پاستورمتذکر شد: وزارت بهداشت باید در هفته های آینده اجازه دهد واکسن پاستور هم مانند برکت مجوز تزریق عمومی بگیرد و یا اینکه به صورت داوطلبانه استفاده گردد. ضمن اینکه برند پاستور معتبر و بین المللی است و ما سعی می کنیم اعتماد یکصدساله مردم را حفظ کنیم.

وی اعلام نمود: با استناد به مجوز وزارت بهداشت که واکسن به صورت اضطرار وارد فاز عمومی شده، یا داوطلبانه تزریق گردد یا با خاتمه فاز سوم مجوز تزریق بگیرد می توان تصمیم گرفت چه زمانی و برای چه کسانی این واکسن مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

بیگلری ابراز داشت: فاز 3 تا خاتمه هفته اتمام می یابد و 1 ماه هم طول می کشد داده ها تحلیل شوند. وزارت بهداشت به دقت واکسن ها را آنالیز می نماید و باید اجازه دهیم دولت تصمیم بگیرد روش استفاده و زمان استفاده از این واکسن چگونه باشد.

بیگلری در خصوص واکسن دانش آموزان با اشاره به تزریق آزمایشی واکسن مشترک پاستور و فینلای کوبا بر روی رده سنی بچه ها و نوجوانان، اضافه کرد: طراحی این واکسن با هدف استفاده برای تمامی رده های سنی بوده است. در رده سنی 18 تا 80 سال در مطالعه فاز 3 آنالیز شده و آنالیز زیر 18 سال شروع شده تا در آینده نزدیک بتوانیم برای رده سنی بچه ها و نوجوانان به ویژه دانش آموزان استفاده کنیم. این واکسن تنها واکسن در جهان است که دز یادآوری دارد و موجب راحتی خیال مردم خواهد بود.

رئیس انستیتو پاستور با تاکید بر نقش موثر این موسسه در همراهی با مردم برای روزهای سخت و حفظ سلامت جامعه، انتظار خود از دولت سیزدهم اینچنین مطرح کرد: تمامی موسسات به ویژه موسساتی مثل پاستور که سابقه ای دیرینه دارند و جزو هویت تاریخی سلامت کشور هستند نیازمند فناوری های نوین هستند و به حمایت دولت در این راستا نیازمند هستند.

وی توضیح داد: بزرگترین امتحان انستیتو پاستور در دوران شیوع کرونا انجام شد؛ بدون انستیتو پاستور غیرممکن بود تا بیماری در کشورمان تشخیص و شدت آن کاهش داده گردد.

منبع: فارس

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1658

به "دانش آموزان با چه واکسنی، واکسینه می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با چه واکسنی، واکسینه می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید