تور چین: روسیه و چین در دریای عرب رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از ریانووستی، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از برگزاری رزمایش مشترک با کشور چین در دریای عرب اطلاع داد.

تور چین: روسیه و چین در دریای عرب رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در این بیانیه در این باره آمده است: رزمایش مشترک دریایی روسیه و چین با نام دریای صلح-2022 در غرب دریای عرب برگزار گردید.

سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه در ادامه این بیانیه اضافه کرد: در این رزمایش، کشتی های روسی به همراه نیروی دریایی چین، مانورهای تاکتیکی و سازماندهی عملیات جستجو را بر روی یک کشتی باری توقیف شده فرضی انجام دادند که به عنوان نفتکش بوریس بوتوما مورد استفاده قرار می گرفت و ملوانان دو کشور آزادسازی کشتی توقیف شده فرضی را تمرین کردند.

سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسی در خاتمه نیز اضافه کرد که پس از خاتمه رزمایش یاد شده، ناوهای جنگی ناوگان اقیانوس آرام نیروی دریایی روسیه طبق برنامه به انجام وظایف خود ادامه دادند.

پیشتر نیز وزارت دفاع روسیه از برگزاری رزمایش مشترک دریایی با حضور کشتی های جنگی از این کشور، ایران و چین در خلیج عمان خبر داده بود.

رزمایش یاد شده تحت عنوان چیرو (CHIRU) از تاریخ 18 ژانویه (28 دی ماه) در خلیج عمان آغاز شد و و تا 22 ژانویه (2 بهمن) ادامه داشت که دومین رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین در کمتر از 3 سال گذشته است. این کشورها در دسامبر سال 2019 نیز رزمایش مشابهی را در اقیانوس هند با عنوان کمربند امنیتی دریایی برگزار نموده بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1995

به "تور چین: روسیه و چین در دریای عرب رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور چین: روسیه و چین در دریای عرب رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید