ریاست هیئت طالبان در نشست مسکو را چه کسی به عهده دارد؟

به گزارش لیسون، سخنگوی طالبان بیان کرد که یک هیئت 10 نفره از طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی این گروه در نشست مسکو حاضر می شود.

ریاست هیئت طالبان در نشست مسکو را چه کسی به عهده دارد؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، محمد نعیم سخنگوی تیم مذاکره نماینده طالبان گفت که ملا عبدالغنی برادر معاون سیاسی رهبر این گروه در رأس یک هیئت بلندپایه برای حضور در نشست مسکو به روسیه می رود.

پیش از این نیز دولت افغانستان اعلام نموده بود که وزارت خارجه و شورای عالی مصالحه افغانستان با یکدیگر برای مشخص سطح شرکت نمایندگان این نشست کار می نمایند.

حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان گفته بود که درصورت حضور تیم مذاکراه طالبان در نشست های مسکو و استانبول، تیم مذاکره نماینده افغانستان نیز در این نشست ها حضور خواهد یافت.

با این وجود، دولت افغانستان هنوز ترکیب هیئت اعزامی به مسکو و یا استانبول را اعلام ننموده است.

بعضی منابع می گویند که عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان ریاست هیئت اعزام این کشور به مسکو را به عهده دارد.

نشست مسکو قرار است با حضور نمایندگانی از روسیه، چین، آمریکا و پاکستان در تاریخ 18 ماه مارس (28 اسفند ماه) برگزار گردد.

روسیه درحالی میزبان نشست صلح افغانستان است که ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه این کشور اخیراً گفت که ما از ایجاد دولت موقت در افغانستان و ادغام گروه طالبان در این دولت حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1506

به "ریاست هیئت طالبان در نشست مسکو را چه کسی به عهده دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست هیئت طالبان در نشست مسکو را چه کسی به عهده دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید