سایه ینفوذ بر انتخابات فوتبال، تاییدیه هایی که سوخت می شود!

به گزارش لیسون، برخی از نامزدهای پست ریاست فدراسیون فوتبال از اعضای مجمع 10 امضاء جهت حضور در انتخابات را گرفته اند این درحالی است که هنوز احراز صلاحیت شان در هاله ای از ابهام واقع شده است. ایرادی عجیب که به انحصاری کردن انتخابات فوتبال دامن زده است.

سایه ینفوذ بر انتخابات فوتبال، تاییدیه هایی که سوخت می شود!

به گزارش لیسون، فوتبال ایران روزهای پر ماجرایی را سپری می کند. از طرفی انتخاب دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی تیم ملی نقدها از فدراسیون را افزایش داده و از طرف دیگر، انتخابات این فدراسیون در اواخر اسفند و ثبت نام نامزدها حواشی زیادی ایجاد کرده است.

این روزها بحث های زیادی درباره چگونگی حضور نامزدها در انتخابات، تایید صلاحیت شان و شرایط بازنشستگی شان مطرح می شود. یکی از موضوعاتی که در اساسنامه وجود دارد این است که هر نامزد پست ریاست فدراسیون باید امضای 10 نفر از اعضای مجمع را برای تایید صلاحیت اولیه و بعنوان پیش شرط حضور در انتخابات داشته باشد، اتفاقی که عملا باعث می شود نامزدهای با نفوذ در مدیریت فوتبال، رای اعضای مجمع را در کنترل خود داشته باشند و به این ترتیب افرادی که خارج از مجموعه فوتبال قصد حضور در انتخابات را دارند در همان پیچ اول از راستا انتخابات خارج می شوند.

در این دوره هم این اتفاق در حال رخ دادن است و برخی از نامزدهای صاحب نفوذ قبل از اینکه صلاحیت شان به صورت کلی احراز شود، هر کدام شان توانستند 10 امضا از اعضای مجمع اخذ کنند این در حالی است که برخی از آن ها به دلایل مختلف اعم از ابهامات مالی، تعارض منافع و قانون بازنشستگی احتمالا تایید صلاحیت نخواهند شد و این یعنی سوخت شدن تاییدیه 10 عضو مجمع و تنگ تر شدن دایره رقابت بین کاندیداهایی که ممکن است صلاحیت ریاست بر فوتبال را نداشته باشند.

موضوع دیگری که می توان به آن اشاره کرد، حضور افرادی در بین نامزدهای پست های مختلف فدراسیون است که در سال های گذشته امتحان خود را پس داده اند. افرادی که نقش پر رنگی در تصمیم گیری ها نداشته اند و فقط در مجمع حضور داشته اند و امروز در قامت کاندیدای یک پست هیات رئیسه فدراسیون ظاهر شده اند. حتی میان این افراد هستند اشخاصی که بازنشسته هستند اما باز هم بی خیال حضور در فدراسیون فوتبال نشده اند. کاملا قابل پیش بینی است که در صورت حضور دوباره این افراد در هیات رئیسه آش همان آش خواهد بود و کاسه نیز همان کاسه.

با در نظر دریافت این موارد، آیا بهتر نیست میدان رقابت بین افرادی تقسیم شود که نیرو و جان تازه ای به فوتبال می دهند و صرفا برای اشغال کردن صندلی های ساختمان فدراسیون نامزد نشده اند؟

آیا بهتر نیست افرادی که سن وسالی از ایشان گذشته و قبلا بخت خود را در فوتبال کشور آزموده اند، میدان را برای جوان ترها خالی کنند؟

اکنون فهرست نامزدهای پست های مختلف فدراسیون فوتبال، درست یا غلط، کامل شده و افراد زیادی خود را برای انتخابات آماده کرده اند. شاید بهتر باشد فوتبال ایران چند صباحی هم از موهبت مدیریت پخته و پیر محروم شود و میدان به جوان ها داده شود. الگویی که شاید بدتر از تجربه تکراری مدیریت های ناکارآمد سابق نباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 806

به "سایه ینفوذ بر انتخابات فوتبال، تاییدیه هایی که سوخت می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه ینفوذ بر انتخابات فوتبال، تاییدیه هایی که سوخت می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید