عراق ، نخستین اظهارنظر مصطفی الکاظمی پس از مأمور شدن به تشکیل کابینه

به گزارش لیسون، نخست وزیر جدید مأمور تشکیل کابینه عراق در نخستین اظهار نظر بعد از مأمور شدن به تشکیل کابینه، از تعهدات خود در قبال مردم کشورش سخن گفت.

عراق ، نخستین اظهارنظر مصطفی الکاظمی پس از مأمور شدن به تشکیل کابینه

به گزارش گروه بین الملل لیسون، مصطفی الکاظمی ر ئیس سازمان اطلاعات عراق که امروز، برهم صالح رئیس جمهور عراق، او را رسما مامور جدید تشکیل کابینه عراق اعلام کرد، در نخستین پست خود در شبکه اجتماعی توئیتر از تعهد خود در قبال این مسئولیت نوشت.

وی طی پستی در توئیتر نوشت: با مامور شدنم به تشکیل کابینه، مقابل مردم شریف عراق قول می دهم که برای تشکیل دولتی که تحقق آرزوها و خواسته های عراقی ها را در صدر اولویتهای خود قرار دهد و از حاکمیت کشور محافظت کند و حقوق را رعایت کند، و برای حل بحران ها و پیشبرد اقتصاد کار کند، تلاش کنم.

مصطفی الکاظمی که پیشتر در پست ریاست سازمان اطلاعات عراق فعالیت داشت، به دلایل امنیتی در هیچ یک از شبکه های اجتماعی فعالیت نداشت اما از امروز، در پی انتخاب به عنوان نخست وزیر، صفحه ای در توئیتر باز کرد و نخستن پست خود را به سه زبان عربی، انگلیسی و فارسی منتشر کرد.

رئیس جمهور عراق، امروز در پی انصراف عدنان الزرفی از تشکیل کابینه، الکاظمی را در حضور شماری از سران احزاب سیاسی و نمایندگان پارمانی به عنوان مامور جدید تشکیل کابینه معرفی کرد. وی پس از انصراف محمد توفیق علاوی و الزرفی، سومین مامور تشکیل کابینه عراق است که 30 روز مهلت دارد تا کابینه خود را برای دریافت رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 923

به "عراق ، نخستین اظهارنظر مصطفی الکاظمی پس از مأمور شدن به تشکیل کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق ، نخستین اظهارنظر مصطفی الکاظمی پس از مأمور شدن به تشکیل کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید