مخالفت رئیس جمهور افغانستان با حضور کرزی در نشست بین الافغانی چین

به گزارش لیسون، رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که نامش در فهرست شرکت کنندگان در نشست بین الافغانی چین قرار داشت اما به دلیل مخالفت اشرف غنی از شرکت در این نشست خودداری می نماید.

مخالفت رئیس جمهور افغانستان با حضور کرزی در نشست بین الافغانی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان که پس از خاتمه دوره ریاست جمهوری اش نیز همچنان یکی از پر نفوذترین چهره های سیاسی این کشور محسوب می گردد از مخالفت اشرف غنی رئیس جمهور کنونی این کشور با حضورش در نشست بین الافغانی چین اطلاع داد.

این نشست قرار است با حضور نمایندگان دولت، نمایندگان احزاب، چهره های سیاسی و نیز نمایندگان طالبان به میزبانی پکن برگزار گردد اما زمان دقیق برگزاری آن هنوز تعیین نیست.

کرزی در این باره به رادیو آزادی گفت که نامش در فهرست افرادی که قرار است در نشست چین حضور یابند وجود داشت اما غنی با حضورش مخالفت کرد و خواهان عدم مشارکت در این نشست شد.

وی ادامه داد که به درخواست غنی نامش را از این فهرست حذف نموده است اما پس از آن رئیس جمهور افغانستان با حضور بعضی از چهره های برجسته سیاسی دیگر نیز مخالفت نمود اما کرزی بر حضور آن ها تاکید نمود.

رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که دولت نباید تحت هیچ عنوانی در برابر صلح مانع ایجاد کند.

کرزی اضافه نمود که برای موفقیت روند صلح، آمریکا، طالبان و دولت افغانستان باید برای کاهش خشونت ها کوشش نمایند و دولت نیز نباید به بهانه آتش بس با این روند مخالفت کند.

صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اما تاکید می نماید که دولت برای برقراری صلح جدی و متعهد است و این اظهارات کرزی را رد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 529

به "مخالفت رئیس جمهور افغانستان با حضور کرزی در نشست بین الافغانی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت رئیس جمهور افغانستان با حضور کرزی در نشست بین الافغانی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید