مسکو خواهان یاری جامعه جهانی به انتخابات ریاست جمهوری 2021 سوریه شد

به گزارش لیسون، دیمیتری پولیانسکی معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت که همه ما باید به برگزاری انتخابات 2021 سوریه یاری کنیم.

مسکو خواهان یاری جامعه جهانی به انتخابات ریاست جمهوری 2021 سوریه شد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

پولیانسکی با اشاره به اینکه سوریه حق کامل برای برگزاری انتخابات را دارد و هیچ ماده قانونی مانع آن نیست، توضیح داد که انتخابات ریاست جمهوری و قانون اساسی جدید دو فرایند متفاوت هستند و بنابراین هیچ دلیلی برای در نظر دریافت آرای خلاف قانون اساسی وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ما در خصوص برنامه های بعضی از کشورهای اروپایی شنیدیم که اعلام کردند که آنها این انتخابات را به رسمیت نمی شناسند و آن را غیرقانونی می دانند. باید به این کشورها بگوییم بدون تردید برگزاری و شرکت در انتخابات حق همه سوری ها است.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه دومین انتخابات این کشور پس از سال 2014 و از زمان بروز بحران سیاسی-نظامی سوریه در سال 2011 است. مطابق قانون اساسی فعلی که از سال 2012 در حال اجراست، فرد منتخب برای مدت 7 سال سمت رئیس جمهور را بر عهده خواهد گرفت .

انتظار می رود این انتخابات با مشارکت رئیس جمهور فعلی بشار اسد که از سال 2000 سوریه را اداره می نماید، برگزار گردد.

سوریه در 9 سال گذشته شاهد حضور گروه های تروریستی حمایت شده ازسوی کشورهای غربی- عربی است که تا به امروز صدها هزار کشته و میلیون ها آواره در داخل و خارج این کشور بر جای گذاشته است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1486

به "مسکو خواهان یاری جامعه جهانی به انتخابات ریاست جمهوری 2021 سوریه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو خواهان یاری جامعه جهانی به انتخابات ریاست جمهوری 2021 سوریه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید