معترضان خشونت طلب، نیروی پلیس لبنان را در آسانسور کشتند

به گزارش لیسون، معترضان خشونت طلب در پایتخت لبنان ضمن غارت اسناد و پرونده های مرتبط با فساد، نیروی پلیس را در آسانسور هتلی به قتل رساندند.

معترضان خشونت طلب، نیروی پلیس لبنان را در آسانسور کشتند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حمله خشونت آمیز معترضان در میدان الشهداء بیروت، پایتخت لبنان منجر به کشته شدن یک نیروی پلیس و زخمی شدن ده ها نفر شد.

این معترضان که جریان سیاسی 14 مارس آن را رهبری می کند، با حمله به نیروی پلیس او را زخمی کرده و در نهایت او را در داخل آسانسور هتلی در نزدیکی میدان مذکور کشته اند.

منبعی در پلیس بیروت در گفت وگو با خبرگزاری رویترز تأکید کرد که در حمله معترضان به نیروهای امنیتی و پلیس یک تن به شهادت رسیده است.

نیروی پلیسی که گفته می شود کشته شده است

حمله به ادارات جهت چپاول کردن اسناد و پرونده های فساد

منابعی در دولت لبنان به شبکه المیادین نیز گفتند که معترضان طی حملات تخریبی شنبه شب به ادارات و وزارت خانه ها به دنبال نابود کردن پرونده های فساد هستند.

به گفته این منابع، طرح حمله به ادارات و تخریب آن ها منحصر به یک اداره و وزارت خانه نیست و افراد مخرب در صدد هستند اسناد و پرونده های مربوط به فساد از سال 1992 را به دست آورده و آن ها را از بین ببرند.

در جریان تظاهرات بعداز ظهر امروز شماری از افراد با یورش به وزارت امور خارجه و وزارت اقتصاد و اتحادیه بانک های لبنان، اقدام به تخریب اموال این ادارات کرده و پرونده های موجود را به بیرون از ساختمان پرت کرده اند.

تظاهرات امشب در شهر بیروت در حالی به خشونت کشیده می شود که اخیرا امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به لبنان سفر کرد و در اقدامی مداخله جویانه، دولت و جریان های سیاسی لبنان را تهدید کرد که چنانچه به اصلاحات تن ندهند، خود شخصا وارد میدان خواهد شد.

جریان 14 مارس به رهبری سعد الحریری، نخست وزیر سابق لبنان و نزدیک به عربستان سعودی، تلاش دارد تظاهرات و اعتراضات اخیر در پی انفجار بندر بیروت را متوجه دولت فعلی و جریان هشت مارس (جریان ملی آزاد و حزب الله و جنبش امل و ...) کرده و این جریان را عامل بحران فعلی معرفی کند.

سعد الحریری که جریان متبوعش در انتخابات پارلمانی گذشته با کاهش تعداد کرسی ها روبرو بوده و در نتیجه اعتراضات مردمی سال گذشته مجبور شد استعفا دهد، این بار با استفاده از شرایط پیش آمده به دنبال تلافی شکست خود است.

او رسما دولت را به کوتاهی متهم کرد و گفته است مسئولیت انفجار بندر بیروت با 158 کشته و شش هزار زخمی دولت حسان دیاب است.

نخست وزیر لبنان در سخنرانی امشب خود با طرح این پرسش که چه کسانی از ماندن محموله نیترات آمونیوم در بندر بیروت نفع می برند، گفت که مواد اشتعال زای نیترات از شش سال پیش در بندر انبار شده بود.

انتهای پیام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1127

به "معترضان خشونت طلب، نیروی پلیس لبنان را در آسانسور کشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان خشونت طلب، نیروی پلیس لبنان را در آسانسور کشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید