ملانیا، خواهان اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد

به گزارش لیسون، ایرنا نوشت: دفتر ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب اعلام نمود که وی خواهان اخراج معاون جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ از سمتش شده است.

ملانیا، خواهان اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد

به گزارش خبرگزاری آلمان، استفانی گریشام سخنگوی ملانیا ترامپ درباره میرا ریکاردیل معاون جان بولتون گفت: موضع بانوی اول کاخ سفید این است که رکاردیل دیگر شایستگی خدمت در کاخ سفید را ندارد.

پیش تر گزارش رسانه های آمریکایی حاکی از این بود که محتمل است که در چارچوب تغییرات گسترده ای که در کاخ سفید قراراست صورت گیرد، میرا ریکاردیل نیز از سمت خود برکنار گردد. تنها در هفته گذشته جف سشنز وزیر دادگستری آمریکا به دستور دونالد ترامپ از سمتش برکنار شد. بر اساس گزارش ها، ریکاردیل معاون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ با اعضای خانواده ترامپ و همچنین جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا اختلاف داشته است. پیش از این نیز شبکه ان.بی.سی گزارش داده بود، جان کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید ممکن است به دلیل اختلاف با ملانیا ترامپ همسر رئیس جمهوری آمریکا و جان بولتون مشاور امنیت ملی به زودی سمتش را ترک کند. بعد از برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا، روند تغییرات در کابینه ترامپ سرعت گرفته است. واشنگتن پست گزارش داده است که کریستین نیلسن وزیر امنیت داخلی آمریکا هم به زودی دولت ترامپ را ترک می نماید. بولتون از سیاست های نیلسن در رابطه با مهاجران در مرزهای آمریکا انتقاد نموده بود. کلی در واکنش با این انتقاد از نیلسن دفاع نموده بود که دفاعیه وی منجر به درگیری لفظی با بولتون شده بود.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 91

به "ملانیا، خواهان اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملانیا، خواهان اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید