مواضع سعد الحریری عامل اصلی عدم تشکیل دولت لبنان است

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران، روزنامه لبنانی الجمهوریه با انتشار مطلبی از سعد الحریری به عنوان مشکل اصلی در عدم تشکیل کابینه جدید لبنان یاد کرد. این روزنامه تأکید کرد: مواضع الحریری موجب شده است تا تشکیل دولت جدید لبنان با تأخیر روبرو گردد.

مواضع سعد الحریری عامل اصلی عدم تشکیل دولت لبنان است

بر اساس این گزارش، الجمهوریه همچنین عنوان نموده است: سعد الحریری در حال حاضر کوشش می نماید تا میشل عون را به عنوان مقصر اصلی عدم تشکیل کابینه جدید این کشور به افکار عمومی معرفی کند.

در ادامه مطلب الجمهوریه آمده است: سعد الحریری در جریان نشست اخیر خود با میشل عون طرحی را به منظور تشکیل کابینه جدید به او ارائه کرد اما این طرح با مخالفت سریع عون روبرو شد و به نتیجه نرسید. به نظر می رسد که طرح الحریری مغایر با قانون اساسی بوده است.

پیش از این، دفتر ریاست جمهوری لبنان با صدور بیانیه ای از اقدامات سعد الحریری، نخست وزیر مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور، انتقاد کرد. در این بیانیه اعلام شد متأسفانه الحریری همچنان بر تک روی در فرایند تشکیل کابینه اصرار دارد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان همچنین در بیانیه خود تأکید کرد: الحریری قصد ندارد در فرایند تشکیل کابینه ملاحظات رئیس جمهور را در نظر بگیرد. در نظر دریافت این ملاحظات در واقع نمایانگر وجود شراکت در تشکیل کابینه خواهد بود.

در همین حال، نبیه بری، رئیس مجلس لبنان نیز پیشتر تأکید نموده بود: کابینه جدید لبنان باید بر اساس مشورت ها و رایزنی ها میان رئیس جمهور و نخست وزیر کشور صورت پذیرد. دو طرف باید در این زمینه با یکدیگر رایزنی نمایند تا به یک توافق دست یابند.

بری در ادامه یادآور شد: این حق رئیس جمهور است که در مورد تمامی اسامی پیشنهادی برای وزارتخانه ها اظهار نظر کند. طبق قانون نیز، این نخست وزیر مکلف است که باید در نهایت ترکیب کابینه را معین و به مجلس معرفی کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1473

به "مواضع سعد الحریری عامل اصلی عدم تشکیل دولت لبنان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواضع سعد الحریری عامل اصلی عدم تشکیل دولت لبنان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید