واکنش شدید فائز السراج به عملیات جدید اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی توافق کرد

به گزارش لیسون، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در سخنانی عملیات جدید گشت دریایی اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی را رد کرد.

واکنش شدید فائز السراج به عملیات جدید اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی توافق کرد

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

فائز السراج، نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی پیامی را برای مجلس اروپا در اعتراض به عملیات جدید گشت دریایی اتحادیه اروپا برای کنترل بر تحریم تسلیحاتی لیبی موسوم به ایرنی ارسال کرد.

فائز السراج در این باره گفت: مخالفت دولت وفاق ملی لیبی با طرح اتحادیه اروپا درباره کنترل بر تحریم تسلیحاتی لیبی را اعلام می کنیم.

وی اضافه نمود: دولت وفاق در نهایت تأسف خبر اجرای عملیات ایرنی را دریافت کرد؛ چراکه ما از کشورهای اروپایی انتظار داشتیم که قطعنامه شماره 1770 شورای امنیت درباره ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی را اجرا نمایند، اما آنگونه که در این قطعنامه آمده است با دولت وفاق ملی لیبی هیچ مشورتی درباره این طرح اتحادیه اروپا نشده است.

فائز السراج در ادامه توضیح داد: انتظار نداشتیم که اعضای اتحادیه اروپا میان تجاوز نماینده و طرف مورد تعدی قرار گرفته تفاوت قائل نشوند، از تجاوز نماینده جانبداری نمایند و با فراموش کردن به رسمیت شناختن دولت وفاق ملی، آن را تحت فشار قرار دهند.

وی همچنین تأکید کرد: دولت وفاق ملی لیبی نسبت به انتخاب قطعنامه شماره 2292 شورای امنیت و غفلت از دیگر قطعنامه ها درباره کنترل مرزهای زمینی و دریایی به عنوان منبع اصلی پشتیبانی از نیروهای تحت امر خلیفه حفتر خشمگین است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا 13 فروردین از شروع عملیات نظامی اتحادیه موسوم به ایرنی با هدف نظارت بر ممنوعیت صادرات اسلحه به لیبی و حمایت از فرایند سیاسی در این کشور اطلاع داد و اضافه نمود از جمله مأموریت های این عملیات نظامی، مبارزه با قاچاق نفت و قاچاق انسان است.

ماموریت دریایی اتحادیه اروپا به نام ایرنی (Irni) در دریای مدیترانه سه هدف را دنبال می نماید؛ هدف اصلی نظارت بر برقراری تحریم های سازمان ملل متحد است که می خواهد جلوی رساندن تجهیزات نظامی به لیبی را بگیرد. برای این کار قرار است ماهواره، هواپیماهای تجسسی و کشتی به این منطقه اعزام شوند. هدف دیگر جلوگیری از صادرات غیرقانونی نفت از لیبی است؛ صادراتی که درآمد حاصله از آن صرف ادامه جنگ میان طرف های درگیر در این کشور می گردد. هدف سوم جلوگیری از فعالیت های قاچاقچیانی است که پناهجویان را از سواحل لیبی و از راه دریای مدیترانه به اروپا می رسانند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 967

به "واکنش شدید فائز السراج به عملیات جدید اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی توافق کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش شدید فائز السراج به عملیات جدید اتحادیه اروپا برای کنترل تحریم تسلیحاتی لیبی اتحادیه اروپا برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی لیبی توافق کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید