وعده محسن رضایی درباره بورس

به گزارش لیسون، معاون مالی رییس جمهور گفت: بورس را نمی گردد دستوری اداره کرد. هر نوع دخالت دستوری دولت ممکن است در کوتاه مدت و به طور مقطعی تأثیری را نشان دهد، اما در درازمدت اوضاع بورس را به هم می زند.

وعده محسن رضایی درباره بورس

به گزارش فارس، محسن رضایی صبح امروز در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی و در پاسخ به سوالی در مورد شرایط بورس و اقدامات دولت برای حفظ سرمایه های مردم اظهار کرد: در مساله بورس وزارت اقتصاد مسؤول شده است تا چند کار اساسی انجام دهد.

وی اضافه کرد: یکی از این کار ها آن است که سهامداران خرد کانونی تشکیل دهند و در هیأت مدیره و مدیریت بورس موثر باشند چرا که بالای 80 درصد سهامداران بورس را سهامداران خرد تشکیل می دهند که باید در اداره بورس نقش ایفا نمایند.

معاون مالی رییس جمهور بیان کرد: بعلاوه بورس را نمی گردد دستوری اداره کرد. هر نوع دخالت دستوری دولت ممکن است در کوتاه مدت و به طور مقطعی تأثیری را نشان دهد، اما در دراز مدت اوضاع بورس را به هم می زند.

در این جا نیز مقرر شده تا یک سری عوامل موثر مانند بازارگردان ها و آن هایی که بسته های بورسی را مشخص می نمایند در دامنه نوسان بورس اصلاحاتی انجام گردد و در آینده شرایط بهتر خواهد شد.

منبع: فرارو
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2021

به "وعده محسن رضایی درباره بورس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده محسن رضایی درباره بورس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید