چرا قهرمانی پرسپولیس خاص است؟

به گزارش لیسون، در چند فصلی که برانکو در پرسپولیس حضور داشت، پرسپولیس علاوه بر کسب قهرمانی های متعدد، توانست برخی از رکورد های لیگ را به نام خودش ثبت کند، اما برخی از رکورد های لیگ هنوز هم به نام تیم های دیگری هستند. پرسپولیسی ها در این فصل شانس این را دارند که رکورد های دیگری به نام خودشان نمایند.

چرا قهرمانی پرسپولیس خاص است؟

بیشترین قهرمانی در لیگ برتر

در 18 دوره قبلی لیگ 7 تیم مختلف قهرمان شده اند که پرسپولیس و سپاهان با پنج قهرمانی رکورددار هستند. پرسپولیسی ها این شانس را دارند که با قهرمانی در این فصل به تنهایی رکورددار شوند.

بیشترین قهرمانی پیاپی

تنها تیم هایی که در لیگ برتر پیروز شدند از قهرمانی شان دفاع نمایند سپاهان و پرسپولیس بودند که به سه قهرمانی پیاپی دست یافتند. اگر پرسپولیس قهرمان گردد در این زمینه هم به تنهایی در صدر قرار می گیرد.

بیشترین امتیاز در طول یک فصل

یکی از رکورد هایی که پرسپولیسی ها تا آستانه شکستن آن رفتند، اما ناکام ماندند کسب بیشترین امتیاز در طول یک فصل است. استقلال در فصل 92-91 پیروز شد با کسب 67 امتیاز به مقام قهرمانی برسد. سپاهان هم با همین امتیاز در فصول 91-90 و 89-88 به قهرمانی رسید. پرسپولیس با برانکو در فصل 96-95 با 66 امتیاز به مقام قهرمانی رسید و نتوانست رکورد استقلال و سپاهان را بشکند. آن ها حالا تا سرانجام فصل 6 بازی دیگر پیش رو دارند و می توانند با کسب 12 امتیاز از مجموع 18 امتیاز به تنهایی رکورددار شوند.

بیشترین برد در طول یک فصل

رکورددار بیشترین برد در طول یک فصل هم متعلق به پرسپولیس برانکو در فصل 96-95 است. شاگردان برانکو پیروز شدند در راه قهرمانی 20 بار به پیروزی برسند. آن ها در فصل جاری 18 برد کسب نموده اند و می توانند با کسب 3 برد دیگر رکورد لیگ و خودشان را ارتقا دهند.

بیشترین گل زده در طول یک فصل

در این زمینه پرسپولیسی ها هر چه در این چند سال خوب عمل کردند، اما حتی به رکورد فصل 88-87 استقلال نزدیک هم نشدند. آبی ها در آن فصل 70 گل به ثمر رساندند. دست یابی به رکورد استقلال برای پرسپولیس در این فصل بسیار دور از دسترس است و آن ها باید برای رسیدن به آن به طور میانگین در هر بازی 6 گل به ثمر برسانند که بسیار بعید است. بازیکنان این تیم حتی برای رسیدن به بهترین رکورد پرسپولیس در لیگ هم کار سختی دارند. سرخپوشان در بهترین فصلشان از نظر گلزنی، در فصلی که با افشین قطبی به قهرمانی لیگ رسیدند 55 گل به ثمر رساندند.

کمترین گل خورده در طول یک فصل

پرسپولیس برانکو در فصل شانزدهم لیگ برتر فقط 14 بار دروازه اش باز شد تا رکورددار کمترین گل خورده گردد، اما دو فصل بعد استقلال شفر فقط 13 گل خورد و رکورد پرسپولیس را شکست. پرسپولیسی ها تا اینجای کار 11 گل دریافت نموده اند و می توانند دوباره این رکورد را به نام خودشان نمایند. هر چند نخوردن بیش از یک گل در 6 مسابقه کار بسیار سختی است.

منبع: فرارو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1092

به "چرا قهرمانی پرسپولیس خاص است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قهرمانی پرسپولیس خاص است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید