کدام شهرهای خوزستان بیشترین و کمترین پوشش واکسیناسیون را دارند؟

به گزارش لیسون، خبرنگاران/خوزستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با دعوت از مردم برای شتاب در تزریق واکسن، گفت: پوشش کم واکسیناسیون در برخی شهرها به دلیل مشارکت نکردن مردم در پی باورهای غلط موجود در جامعه است.

کدام شهرهای خوزستان بیشترین و کمترین پوشش واکسیناسیون را دارند؟

دکتر فرهاد ابول نژادیان با اشاره به لغو محدودیت سنی واکسیناسیون در خوزستان، اظهار کرد: در حال حاضر همه افراد بالای 18 سال در استان خوزستان می توانند برای دریافت واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

به گزارش خبرنگاران، وی در خصوص فرایند واکسیناسیون در شهرهای مختلف خوزستان، اضافه نمود: بهبهان با تزریق 70 درصدی دوز اول و شادگان با تزریق کمتر از 20 درصد دوز اول به گروه های هدف بیشترین و کمترین مقدار پوشش واکسیناسیون را دارند. این شرایط پوشش کم واکسیناسیون در برخی شهرها به دلیل مشارکت نکردن مردم در پی باورهای غلط موجود در جامعه است.

ابول نژادیان با اشاره به پیش بینی پیک بعدی کرونا در آبان ماه بیان نمود: از همه هم استانی ها می خواهیم برای دریافت واکسن شتاب کنند زیرا تا آبان ماه فرصت داریم؛ اگر واکسیناسیون پیشرفت خوبی نداشته باشد، اواسط آبان ماه پیک مجدد رخ می دهد بنابراین مردم باید سریع تر واکسینه شوند و دیگران را هم به واکسیناسیون تشویق کنند.

وی با بیان اینکه کنترل مرزهای زمینی و هوایی در حال انجام است، گفت: هفته گذشته دو کشتی در بنادر خوزستان به دلیل شناسایی دو مورد مثبت کرونا قرنطینه شدند. پرسنل از کشتی خارج نشدند و تخلیه بار این کشتی ها مکانیکال انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، اضافه نمود: در مرزهای زمینی هم در صورت گذشت 72 ساعت از زمان تست، فرد باید مجددا تست PCR را انجام دهد و سپس وارد کشور شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1776

به "کدام شهرهای خوزستان بیشترین و کمترین پوشش واکسیناسیون را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شهرهای خوزستان بیشترین و کمترین پوشش واکسیناسیون را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید