کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار مى گردد

به گزارش لیسون، بیست و هفتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران 14 و 15 بهمن ماه در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار خواهد شد.

کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار مى گردد

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزارى دانشجو، بیست و هفتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران به عنوان عظیم ترین رخداد علمی در حوزه صنایع غذایی کشور در روز های 14 و 15 بهمن ماه امسال توسط انجمن متخصصان علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار خواهد شد.

محمد حجتی، دانشیار گروه علوم و صنایع غذایی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان و دبیرعلمی این کنگره اظهار داشت: با توجه به اینکه کنگره امسال در دانشگاه تخصصی کشاورزی و در منطقه خوزستان برگزار می گردد محور های علمی جدیدی همچون بحران آب، راه چاره های کاهش مصرف انرژی در صنعت غذا و اقتصاد و بازاریابی و فرآورده های غذایی تراریخته که از موضوعات مورد توجه بسیاری از محققان کشورمان نیز می باشد به محور های کنگره اضافه شده است.

این کنگره ملی که به عنوان قدیمی ترین و معتبرترین گردهمایی علمی محققان، استادان، فرهیختگان، دانشجویان، متخصصان، صنعت گران و فعالان حوزه غذای کشور مطرح است برای اولین بار است که در استان خوزستان برگزار می گردد.

بیست و هفتمین کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران با کد اختصاصی 32995-99200 از پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) و با حمایت سازمان غذا و داروی کشور به عنوان بالاترین مرجع قانونی نظارت بر حوزه صنعت غذای کشور در حال پذیرش مقاله به وسیله درگاه اینترنتی به آدرس www.ifstacongress27.ir است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1292

به "کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار مى گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره ملی علوم و صنایع غذایی ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان برگزار مى گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید