5 راه حل صندوق بین المللی پول برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا

به گزارش لیسون، صندوق بین المللی پول برای مقابله با آثار مالی کرونا تامین مالی اضطراری، مهار فاجعه و بازگرداندن اعتماد، افزایش برنامه های وام دهی، تنظیم برنامه های جدید تامین مالی وتوسعه ظرفیت را پیشنهاد داده است.

5 راه حل صندوق بین المللی پول برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا

تامین مالی اضطراری

اعطای تسهیلات اعتباری فوری و استفاده از سایر ابزارهای تامین مالی فوری جز روش های تامین مالی سریع هستند. این تسهیلات می تواند خیلی سریع پرداخت شود تا به کشورهای عضو جهت اتخاذ سیاست ها و انجام اقداماتی برای رسیدگی به شرایط اضطراری مانند شیوع ویروس کرونا کمک کند. در سال 2016، صندوق بین المللی پول از ابزارهای تامین مالی سریع برای کمک به کشور اکوادور بعد از تجربه یکی از بزرگترین زمین لرزهاهای جهان استفاده کرد.

مهار فاجعه و بازگرداندن اعتماد

صندوق بین المللی پول قادر است کمک هزینه هایی را برای تسویه بدهی کشورهای فقیر و آسیب پذیر جهت مدیریت فاجعه و آسیب وارده بر سلامت عمومی ارائه کند.

افزایش برنامه های وام دهی موجود

صندوق بین المللی پول می تواند محدود برنامه های فعلی خود را برای برآورده ساختن نیازهای فوری و جدید ناشی از ویروس کرونا، گسترش دهد. صندوق بین المللی پول نخستین موسسه مالی بین المللی بود که در سال 2014 برای کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون بودجه مازادی را جهت مبارزه با شیوع ابولا تامین کرد.

تنظیم برنامه های جدید تامین مالی

صندوق بین المللی پول همچنین قادر است از طریق تنظیم برنامه های جدید تامین مالی و در قالب استاندارد موجود، از کشورها حمایت کند.

توسعه ظرفیت

با توجه به لزوم تغییر جهت منابع عمومی، صندوق بین المللی پول با کشورهای عضو متاثر شده از این ویروس از نزدیک در ارتباط خواهد بود و در موارد لازم در زمینه فعالیت های آموزشی و ارائه کمک های فنی، همکاری خواهد کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 841

به "5 راه حل صندوق بین المللی پول برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راه حل صندوق بین المللی پول برای مقابله با آثار اقتصادی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید