استرالیا به مالکان خودروهای برقی پاداش می دهد

به گزارش لیسون، دولت استرالیا اخیرا طرح جدیدی را تصویب نموده که طی آن، به صاحبان خودروهای برقی که برای شارژ وسیله نقلیه خود از شبکه برق ملی استفاده می نمایند، پول پرداخت می گردد. در مقابل خودروها به اپراتور اجازه می دهند که با ظرفیت کامل کار نند که نتیجه آن کاهش ریسک فراوری برق اضافه است.

استرالیا به مالکان خودروهای برقی پاداش می دهد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

در این پروژه امکان استفاده از خودروهای الکتریکی به عنوان یک باتری در مواقع اضطراری نیز فراهم می گردد. به گفته مقامات کمتر از 15 دقیقه از شارژ باتری ها استفاده می گردد و انرژی از خودروهای با شارژر کمتر از 5 درصد نیز دریافت نخواهد شد.

این پروژه به صورت آزمایشی روی وسایل نقلیه دولتی آزمایش می گردد، با این حال در آینده مزایایی آن در اختیار تمام شهروندان در اختیار می گیرد. تقریبا نیمی از خودروهای جدید در این کشور، برقی هستند. به گفته مقامات، تا خاتمه سال 2023 به تمام 19 میلیون صاحب خودروهای الکتریکی پول پرداخت می گردد.

طبق محاسبات مقامات، اگر تمام خودروها در استرالیا برقی باشند و برای شارژ از شبکه برق ملی استفاده نمایند، مصرف سالانه انرژی نزدیک به 60 تراوات ساعت افزایش پیدا خواهد نمود که حدود 35 درصد مصرف الکتریسیته در استرالیا است.

محققان همچنین میزان مصرف انرژی خودروهای برقی در صورت شارژ همزمان را نیز محاسبه نموده اند. بر اساس اطلاعات، حتی چنین اقدامی نیز نمی تواند مانع از استفاده از شبکه برق ملی گردد و این کار تنها 25 درصد به بار شبکه اضافه می نماید، البته افزایش ایستگاه های شارژ فوق سریع در بزرگراه ها و پارکینگ ها این رقم را افزایش خواهد داد.

دولت انتظار دارد که در این طرح صاحبان خودروهای الکتریکی سالانه تا هزار دلار پول دریافت نمایند که تقریبا سه برابر هزینه برق خودرویی مانند نیسان لیف در یکسال است.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1093

به "استرالیا به مالکان خودروهای برقی پاداش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا به مالکان خودروهای برقی پاداش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید