اگر در سفر به کووید، 19 مبتلا شدیم چه کنیم؟ ، از تنظیم دوباره برنامه پرواز تا رزرو محل اقامت

به گزارش لیسون، از زمان در دسترس بودن واکسن ها، کشورهای زیادی مرزهای خود را باز نموده اند و افراد علاقه مند به سفر می توانند سفرهای خود را شروع نمایند، اما هنوز هم خطراتی وجود دارد هرچند به علت واکسیناسیون سفر کردن اندکی ایمن به نظر می رسد.

اگر در سفر به کووید، 19 مبتلا شدیم چه کنیم؟ ، از تنظیم دوباره برنامه پرواز تا رزرو محل اقامت

برخی از افراد می خواهند از خانه های خود خارج شوند برخی دیگر مایل به تماشا اعضاء خانواده خود هستند البته برخی افراد به استراحت روانی احتیاج دارند به همین علت به مکانی با آب وهوای متفاوت سفر می نمایند. برخی افراد هم برای یافتن شغل تازه و یا خدماتی که در کشور آنان موجود نیست سفر را شروع کردند.

اگر جواب آزمایش کرونا شما مثبت شد

افراد واکسینه شده به علت محافظت به وسیله آنتی بادی های ایجادشده در بدن، احساس امنیت می نمایند اما هنوز هم ممکن است که به بیماری کووید-19 مبتلا شوند حتی اگر به طور کامل دو دوز واکسن کرونا دریافت نموده باشند. اگر افراد طی سفر موارد بهداشتی مانند استفاده از ماسک، شست وشوی دست و فاصله اجتماعی را رعایت ننمایند، خطرناک است. انجام این اقدامات فقط پیشگیری از بیماری و انتشار آن نیست بلکه برگشت و عدم برگشت فرد به خانه خود را رقم می زند.

درحال حاضر، بیشتر کشورها برای ورود مجدد ساکنان و بازدیدنمایندگان، آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) یا آزمایش سریع آنتی ژن را حتی برای افراد بدون علامت در نظر گرفته اند. در صورت مثبت بودن آزمایش کووید-19 احتمالا افراد نمی توانند مطابق برنامه ریزی به کشور خود بازگردند و نتیجه آن می تواند لغو یا تغییر پرواز، هزینه پرواز، افزایش مدت زمان اقامت در هتل، افزایش هزینه های غذا و سایر لوازم و از دست دادن احتمالی روزهای کاری باشد.

بنابراین برای احتیاط و کاهش هزینه های خود به رعایت پروتکل های بهداشتی ادامه دهید.

سفر خود را مدیریت کنید

اگر آزمایش کووید-19شما مثبت است یا می دانید هنگام مسافرت در معرض ویروس خواهید بود مسئولیت پذیری و همه مواردی که برای جلوگیری از شیوع بیماری انجام می دهید، مهم خواهند بود. این نوع موارد ممکن است موجب تغییر در برنامه ریزی شما شوند اما شما باید سریع اقدام کنید تا از سرنوشت مشابه خود برای دیگران جلوگیری و هزینه های اضافی خود را هم محدود کنید.

نکات ذیل می تواند به شما در برگشت به حالت عادی یاری کند:

محاسبه کنید

در صورت مثبت بودن آزمایش ممکن است براساس زمان آزمایش های قبلی و فعالیت های اخیر خود بیابید چه زمانی به ویروس مبتلا شده اید. بر اساس توصیه های مراکز کنترل و پیشگیری از بیمار (CDC) افراد بدون علامت می توانند 10 روز پس از آزمایش مثبت قرنطینه را ترک نمایند. با این وجود، حتی اگر دیگر قادر به انتقال ویروس نباشید ممکن است آزمایش شما مثبت باشد. در این صورت، با توجه به محدودیت های کشوری که در آن قرار دارید ممکن است لازم باشد خود را برای اقامت طولانی مدت آماده کنید.

برنامه پرواز خود را دوباره تنظیم کنید

شما می توانید بر اساس پیش بینی خود از زمان ابتلا به ویروس و احتمال منفی بودن آزمایش، پرواز برگشت خود را مجدد برنامه ریزی کنید. معمولا بهتر است این کار را به وسیله تلفن انجام دهید بنابراین یک نماینده می تواند در اختلاف کرایه و تغییر هزینه به شما یاری کند. یادداشت برداری مفید است زیرا احتمالا گزینه ها بیش از آن چیزی خواهد بود که بتوانید به خاطر بسپارید. مدیریت به موقع این مورد می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند و به طور حتم از برخی موارد ناشی از حدس و گمان صرف نظر گردد.

محل اقامت مناسبی رزرو کنید

برای کل دوره قرنطینه مکانی برای اقامت پیدا کنید. شما به اقامتگاهی احتیاج دارید که مجبور نباشید برای صرف غذا، استفاده از سرویس بهداشتی یا هر چیز دیگری مکان خود را ترک کنید بنابراین در جستجوی آشپزخانه، پرسنل 24 ساعته، رستوران، فروشگاهی در محل یا نزدیکی آن و یک پیشخدمت دلسوز باشید. به سراغ اتاقی با یک آشپزخانه بروید تا بتوانید مواد غذایی را در یخچال نگهداری و آشپزی کنید. تحویل بدون تماس ممکن است در هر کشوری یک گزینه و شاید گران باشد.

حتما به کارمندان اطلاع دهید که احتیاجی به سرویس اتاق خود ندارید و در صورت موجود بودن از علامت مزاحم نشوید بهره ببرید. البته اگر با کارکنان ارتباط برقرار کردید ممکن است به شما یاری نمایند تا وسایل شخصی لازم مانند وسایل بهداشتی را تهیه کنید. آنان احتمالا سپاسگزار خواهند بود که شما اقدامات احتیاطی را انجام می دهید و به ایمنی آنها احترام می گذارید.

زمان آزمایش دوم را مشخص کنید

اکنون که یک پرواز رزرو شده و مکانی برای اقامت دارید باید زمان یک آزمایش کووید-19دیگر را مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که آزمایش دوم 10 روز یا بیشتر از اولین نتیجه آزمایش مثبت شماست بعلاوه به مدت زمان اعتبار آزمایش برای ورود به کشور خود توجه کنید.

در صورت امکان، از خدمات در این زمینه بهره ببرید و به نگهبانی اطلاع دهید فردی برای گرفتن آزمایش مراجعه خواهد نمود. به این ترتیب، شخص دیگری را در معرض ویروس قرار نمی دهید. اگر این گزینه برای شما در دسترس نیست و با وسیله نقلیه خود سفر می کنید، می توانید از آزمایش های ارائه شده به مسافران بهره ببرید.

یادداشت بردارید و به طور مرتب آنها را آنالیز کنید

در این دوره موارد زیادی برای پیگیری وجود خواهد داشت. چیزی را به حال خود رها نکنید. توجه داشته باشید، تاریخ و زمان آزمایش، مدت زمان اعتبار آزمایش در کشور خود، زمان های خروج از محل اقامت، زمان ورود به پرواز و سایر جزئیات لازم مانند جدول زمانی قطار یا اتوبوس را یادداشت کنید.

هنگامی که در اتاق خود مستقر شدید، برنامه غذایی تنظیم کنید. اگر بودجه شما کم است، سعی کنید وعده هایی غذایی خود را بر اساس آن برنامه ریزی کنید. از سفارش موارد زیاد که مجبور شوید آنها را دور بریزید و یا در چمدان خود قرار دهید خودداری کنید.

مواد غذایی و لوازم مورد احتیاج را سفارش دهید

پس از تهیه لیست مواد غذایی، سفارش تحویل کالا بدهید یا از کارمندان محل اقامت بپرسید که آیا می توانند در تهیه این موارد به شما یاری نمایند یا خیر. اگر سراغ گزینه دوم رفتید، آماده باشید تا سخاوتمندانه انعام دهید.

ویتامین ها و مکمل ها مانند ویتامین ث، داروهای لازم، دماسنج و منابع آبرسانی را در نظر داشته باشید. ممکن است از نظر ظاهری کاملا خوب باشید اما نمی توان گفت که چگونه این نتیجه آزمایش مثبت بر سلامت روان شما تاثیر گذاشته است. توانایی آنالیز دمای بدن و مصرف مکمل های روزانه می تواند یاری زیادی به شما کند. اگر علائمی را تجربه کردید حتما به آبرسانی بدن توجه کنید.

به دیگری اطلاع دهید

با آزمایش کووید-19 مثبت احتمال این که شما استرس و احساس مریضی داشته باشید یا دوری از خانه را تجربه کنید افزایش می یابد. شاید شما نخواهید در رسانه های اجتماعی خود اعلام کنید که آزمایش شما مثبت شده است اما قطعا باید به یکی از عزیزان معتمد اطلاع دهید که چه خبر است.

کار خوبی برای خودتان انجام دهید

گیر افتادن در اتاقی که حتی در خانه شما نیست و در شرایط استرس زا قرار گرفته است احتمالا تعطیلاتی نخواهد بود که در فکر داشته اید. هنوز هم می توانید با کمی کوشش آن را به تجربه بهتری تبدیل کنید. گل های تازه یا یک گیاه، یک لیوان خوب برای نوشیدنی صبحانه، خوشبونماینده کوچک یا روغن های ضروری سفارش دهید. اگر رایانه شخصی همراه خود دارید برترین زمان برای تماشای برنامه مورد علاقه شماست. این موارد کوچک می توانند به روشن شدن روزهای شما یاری نموده و احساس کنترل بیشتری به شما بدهند.

به نکات ذیل قبل از سفر توجه کنید

آزمایش مثبت کووید-19 تحت هر شرایطی یک مورد شگفت انگیز ناخواسته است و اگر در مسافرت هستید استرس بیشتری به همراه دارد.

قبل از اینکه از خانه خارج شوید حتما برای وقایع غیرمنتظره بودجه در نظر بگیرید. آماده باشید تا هزینه چند شب اضافی و یک آزمایش اضافی کووید-19را پرداخت کنید.

در صورت مثبت بودن آزمایش، برنامه ریزی های لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که روزهای بعدی تا حد ممکن به صورت معمول پیش فرایند.

خونسردی خود را حفظ کنید، لیست کارهای خود را گام به گام انجام دهید و از خود پشتیبانی کنید و روزهای خوبی را برای خود رقم بزنید.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1708

به "اگر در سفر به کووید، 19 مبتلا شدیم چه کنیم؟ ، از تنظیم دوباره برنامه پرواز تا رزرو محل اقامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در سفر به کووید، 19 مبتلا شدیم چه کنیم؟ ، از تنظیم دوباره برنامه پرواز تا رزرو محل اقامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید