خطای دید عجیبی که باعث حیرت کاربران توییتر شد!

به گزارش لیسون، یک ویدیوی خطای دید گیج کننده ده ها هزار کاربر شبکه های اجتماعی را به زیر سوال بردن مغز خود واداشته است.

خطای دید عجیبی که باعث حیرت کاربران توییتر شد!

به گزارش روزیاتو، یک ویدیوی خطای دید گیج نماینده ده ها هزار کاربر شبکه های اجتماعی را به زیر سوال بردن مغز خود واداشته است. این خطای دید توپ چرخان که اخیراً در توییتر منتشر شده است، بیش از 1 میلیون بازدید را به خود اختصاص داد.

این ویدیو که به وسیله حساب توییتر @Amazing-Physics به اشتراک گذاشته شد، تعداد دایره سفید رنگ شبیه توپ را نشان می دهد که در یک خط مستقیم و درون یک دایره قرمز حرکت می نمایند. اندکی پس از اضافه شدن توپ های سفید بر روی خط هایی که قطر دایره قرمز هستند، به نظر می رسد که نقاط در یک حرکت دایره ای در جهت عقربه های ساعت با هم حرکت می نمایند. با این حال، این خطای دید است و حقیقت این است که همه نقاط سفید، فقط در یک خط مستقیم حرکت می نمایند.

تشخیص این امر برای مغز شما تقریبا غیرممکن است مگر اینکه روی هر نقطه به طور جداگانه تمرکز کنید.

چطور این اتفاق می افتد؟

خطای دید مغز ما را فریب می دهد، در این مورد، فکر ما فریب خورده تا حرکت متفاوتی را ببیند. به احتمال زیاد، به علت رنگ های متضاد پس زمینه قرمز، نقاط سفید و خطوط سیاه، این خطای دید به وجود می آید. از آنجا که مغز ما آن را به عنوان تغییر در حرکت تفسیر می نماید، به نظر می رسد که دایره ها در حال تغییر موقعیت هستند. اما در واقعیت، آن ها در یک جهت مستقیم حرکت می نمایند. قرار گرفتن خطوط عمودی نیز می تواند درک ما از حرکت، تغییر دهد.

از زمانی که این ویدیوی خطای دید در توییتر منتشر شده، توجه هزاران نفر را به خود جلب نموده است. صد ها کاربر توییتر در خصوص این ویدیو نظر دادند. یکی از کاربران توییتر گفت: درک ما از واقعیت در این مورد واقعاً شگفت انگیز است.

کاربر دیگری افزود: یک معمای خطای دید خوب. شما باید روی خطوط یا فقط یک توپ تمرکز کنید، بسیار سخت است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2235

به "خطای دید عجیبی که باعث حیرت کاربران توییتر شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطای دید عجیبی که باعث حیرت کاربران توییتر شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید