شرط فدراسیون فوتبال ایران برای ملاقات با شیخ سلمان، سفر به منامه یا راهکاری دیگر؟

به گزارش لیسون، فدراسیون فوتبال در شرایطی که زمان دیدار با رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا مشخص شده، برای این دیدار شرط گذاشته است.

شرط فدراسیون فوتبال ایران برای ملاقات با شیخ سلمان، سفر به منامه یا راهکاری دیگر؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، نامه های ایران و اعتراض به مسئله میزبانی بحرین از دیدارهای باقیمانده گروه C در مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های آسیا 2023 چین، رویکرد AFC را کمی تغییر داده است، البته که هنوز تصمیم AFC در خصوص میزبانی تغییر نکرده و حتی پالس مثبتی هم در این باره داده نشده اما دیدار حضوری با شیخ سلمان به نوعی نرمش نشان دادن از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیاست.

فدراسیون فوتبال ایران پس از چند نامه نگاری با AFC که یا جوابی دریافت نمی کرد یا پاسخ ها از سوی این کنفدراسیون سربالا بود، 19 مارس (29 اسفند) با واکنش جدیدی از سوی AFC روبرو شد. به دنبال نامه بلند بالا و 12 صفحه ای فدراسیون فوتبال که به صورت قانونی و مستند، تصمیم AFC برای اعطای میزبانی دیدارهای گروه C انتخابی جام جهانی به بحرین را زیر سوال می برد، فقط چند ساعت زمان لازم بود تا کنفدراسیون فوتبال آسیا را وادار به پاسخگویی کند، البته که AFC در بازگشت به نامه 16 مارس پاسخی را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد اما این پاسخ بی ارتباط با نامه بلند بالای ایران و زیر سوال بردن تصمیم AFC نبود. به این دلیل که در پاسخ AFC اشاره شده بود تصمیم گیری درباره میزبانی ها از سوی دفتر دبیرکلی بوده و شیخ سلمان دخالتی در این زمینه نداشته است. در این نامه همچنین اشاره شده بود که برای تقویت و تحکیم روابط میان ایران و AFC جلسه ای میان ریاست فدراسیون فوتبال ایران و شیخ سلمان در روز 3 آوریل (14 فروردین) برگزار شود.

برگزاری جلسه میان شیخ سلمان و شهاب الدین عزیزی خادم می تواند حربه و تاکتیکی از سوی AFC باشد تا روی ماجرای اعطای میزبانی به بحرین در همین جلسه سرپوش گذاشته شود اما ماجرا از این قرار است که فدراسیون فوتبال ایران برای حضور در این جلسه شرط گذاشته است. شرط ایران برای حضور در جلسه با شیخ سلمان این است که بخش زیادی از زمان جلسه، به موضوع میزبانی ایران از رقابت های انتخابی جام جهانی ارتباط داشته باشد و در غیر این صورت، ایران در این جلسه حاضر نخواهد شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه خود اعلام کرده که جلسه فوق برای تحکیم روابط میان ایران و AFC است و با اشاره به اینکه شیخ سلمان دخالتی در خصوص میزبانی ها نداشته، تلاش کرده این موضوع را از دستور جلسه خارج کند. به همین دلیل رئیس فدراسیون فوتبال ایران به صورت کتبی و با ارسال نامه ای برای حضور در جلسه شرط گذاشته تا خواسته AFC عملی نشود. مسئله ای که عزیزی خادم به آن اشاره ای گذرا داشت و گفت برای تحکیم روابط با AFC، زمان زیادی وجود دارد.

حال باید در انتظار پاسخ کنفدراسیون فوتبال آسیا بود و دید این نهاد به نامه جدید فدراسیون جواب می دهد یا خیر و در صورتی که AFC پاسخی ندهد، عزیزی خادم روانه بحرین خواهد شد یا برنامه و راه چاره دیگری را در دستور کار قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1523

به "شرط فدراسیون فوتبال ایران برای ملاقات با شیخ سلمان، سفر به منامه یا راهکاری دیگر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط فدراسیون فوتبال ایران برای ملاقات با شیخ سلمان، سفر به منامه یا راهکاری دیگر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید