عاشق شدن در یک نگاه می تواند خطرناک باشد!

به گزارش لیسون، عشق در یک نگاه می تواند برای همه افراد رخ دهد. حتی ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در نگاه اول عاشق کسی شده باشید.

عاشق شدن در یک نگاه می تواند خطرناک باشد!

اینکه زن یا مرد، کدامیک زودتر از دیگری حس عشق را تجربه می کنند، تفاوتی وجود ندارد. از این رو باید دقت کنیم که معمولا در بیشتر موارد این نوع عشق می تواند مسائل زیادی را برای افراد ایجاد کند. در این مطلب از خبرنگاران به بررسی موضوع هیجان انگیز عشق در یک نگاه می پردازیم.

فرق عشق در نگاه اول با هوس

شاید تشخیص این دو از یکدیگر بسیار سخت باشد. اما معمولا عشق اشتباه و عشق هایی که به خاطر هوس رخ می دهند بسیار زودگذر و موقتی هستند و اگر به ازدواج ختم شوند نیز نمی تواند دوام زیادی داشته باشد و منجر به جدایی می شود. در ادامه به ویژگی های افرادی که در یک نگاه عاشق می شود، می پردازیم.

عشق در یک نگاه

در واقع عشق در یک نگاه نمی تواند کامل و صادقانه باشد. بر اساس گفته روان شناسان نباید احساسات و علایق خود را پنهان کنیم، اما باید دیدی واقع بینانه به طرف مقابل خود داشته باشیم. در ادامه به دلایل عشق در یک نگاه می پردازیم.

احساس تنهایی

برخی از افراد از روی احساس تنهایی فکر می کنند کسی همیشه در جایی منتظرشان است تا زندگیشان را تغییر دهد. به همین دلیل برای درمان تنهایی خود وقتی شرایطی پیش می آید که جنس مخالف خود را می بینند در یک نگاه عاشق می شوند و فکر می کنند همراه همیشگی خود را پیدا کرده اند.

پر کردن خلاءهای زندگی از دلایل عشق در یک نگاه

برخی از افراد فکر می کنند با عاشق شدن می توانند خلاء های موجود در زندگی خود را پر کنند. به عنوان مثال می خواهند محبتی که هیچ وقت نداشته اند را به دست آورند. وقتی فرد عاشق کسی می شود مدتی محدود این محبت را دریافت می کند و بعد سراغ فرد دیگری می رود و این فرایند همینطور ادامه پیدا می کند.

احساس امنیت

برخی به دلیل اختلالات اضطرابی فکر می کنند وقتی یک معشوقه داشته باشند می توانند به امنیت و آرامش برسند و در پی یافتن احساس امنیت می خواهند عشق در یک نگاه را تجربه کنند. برای اینکه رابطه عاطفی خوبی را داشته باشید به مطلب زبان عشق همسر خود را کشف کنید سر بزنید.

عزت نفس پایین از دلایل عشق در یک نگاه

برخی از افرادی که دنبال عشق در یک نگاه هستند عزت نفس پایین دارند. به همین دلیل فکر می کنند با یافتن عشقی در چند ثانیه، عزت نفس پیدا کرده و می توانند به زندگی ادامه دهند وگرنه به تنهایی نمی توانند عزت نفس خود را پیدا کنند.

مراقب معتادانی که با یک نگاه عاشق می شوند باشید

در این بین باید مراقب برخی از افرادی بود که به عاشق شدن اعتیاد دارند. عاشق شدن در یک نگاه برای آن ها مثل این است که به فرد معتاد به هروئین، مواد می رسد. احساس لذت و آرامشی در یک لحظه به او دست می دهد. این افراد معنی عشق را به درستی درک نمی کنند و معیارهای مشخصی برای عاشق شدن ندارند. کافی است در یک نگاه با جنس مخالف خود چشم در چشم شوند، این عمل رخ می دهد و فرد عاشق می شود. برخی شدت اعتیادشان به این امر بالا است و می توانند در یک روز چند مرتبه این احساس را تجربه کنند. لذا باید مراقب بود که هر عشق در یک نگاه، به معنای واقعی آن نیست.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با چشم چرانی مردان چگونه برخورد کنیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2085

به "عاشق شدن در یک نگاه می تواند خطرناک باشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عاشق شدن در یک نگاه می تواند خطرناک باشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید