مک شما یک ابزار تست سرعت اینترنت مخفی دارد

به گزارش لیسون، اگر بخواهید سرعت اینترنت خود را آزمایش کنید؛ احتمالا یک وب سایت مانند speedtest را باز می کنید یا سراغ اجرای یک ابزار و نرم افزار نصب شده روی سیستم عامل دستگاه خود می روید.

مک شما یک ابزار تست سرعت اینترنت مخفی دارد

اگر کاربر مک هستید؛ آیا می دانستید که مک شما به طور پیش فرض یک اپلیکیشن برای تست سرعت اینترنت دارد و شما به هیچ چیز دیگری نیاز ندارید؟

شما با اجرای یک دستور ساده از طریق ترمینال خط فرمان، می توانید سرعت اینترنت خود را بسنجید؛ در حالی که شاید سال ها است مشغول استفاده از برنامه ها و وب سایت های مختلف برای تست سرعت اینترنت هستید.

به سادگی یک پنجره ترمینال خط فرمان را باز کنید (اپلیکیشن Terminal) و عبارت networkquality را تایپ کرده و کلید Return را بزنید.

قطعا از مشاهده نتیجه اجرای این دستور، شگفت زده خواهید شد و اطلاعات مفیدی درباره درباره اینترنت خود مشاهده می کنید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری هم دریافت کنید؛ می توانید پارامتر v- را به خروجی اضافه کنید.

برای مثال، در خروجی این ابزار ساده، می توانید اطلاعاتی مشابه زیر از شرایط اینترنت دستگاه مک را ببینید:

ما این تست را با آخرین نسخه از سیستم عامل macOS Monterey انجام دادیم ولی به نظر می رسد این برنامه پیش فرض، به عنوان بخشی از نسخه Monterey در سال گذشته، به سیستم های مک اضافه شده است.

همیشه اپل دوست دارد ترفندهای مخفی در سیستم عامل های خود برای افراد باهوش و کنجکاو قرار دهد. معمولا، این هک ها و ترفندها بی سروصدا به دستگاه های اپل اضافه می شوند و کوپرتینو دوست ندارد درباره آن ها صحبت کند.

شما چه ابزارها و ترفندهای مخفی دیگری در مک پیدا کردید که احتمالا کاربران دیگر بی اطلاع هستند؟

منبع: شبکه چی
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2058

به "مک شما یک ابزار تست سرعت اینترنت مخفی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک شما یک ابزار تست سرعت اینترنت مخفی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید