نظر پیشرفته ترین ربات انسان نما در مورد تسخیر زمین: باور کنید جای شما را نمی گیریم

به گزارش لیسون، از فیلم نابودگر(The Terminator) گرفته تا من، ربات(I, Robot)، بسیاری از فیلم های علمی تخیلی، ربات هایی را به تصویر می کشند که جهان را تحت کنترل خود درآورده اند اما اکنون یک ربات انسان نما به ما اطمینان خاطر می دهد که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

نظر پیشرفته ترین ربات انسان نما در مورد تسخیر زمین: باور کنید جای شما را نمی گیریم

به گزارش دیلی میل، ربات انسان نمای آمکا(AMECA) که به عنوان پیشرفته ترین ربات انسان نمای دنیا توصیف می شود، به ما اطمینان خاطر می دهد که بعید است چنین طرحی به واقعیت تبدیل شود.

ربات انسان نمای آمکا از طریق شرکت Engineered Arts مستقر در کورنوال ساخته شده است. در فیلمی که از آمکا منتشر شده این ربات می گوید: جای نگرانی نیست، ربات ها هرگز دنیا را تسخیر نخواهند کرد. ما اینجا هستیم تا به انسان ها کمک کنیم و به آنها خدمت کنیم، نه اینکه جایگزینی برای آن ها باشیم.

آمکا می تواند طیف وسیعی از حالات چهره از جمله چشمک زدن، جمع کردن لب ها و چین دادن بینی را اجرا کند، درست مانند یک فرد واقعی.

اکنون شرکت Engineered Arts فیلمی در کانال یوتیوب خود منتشر کرده است که آمکا را در حال مصاحبه با محققان نشان می دهد.

آنها در توضیح این ویدیو نوشتند: این نسخه آزمایشی از آمکا قابلیت تشخیص اتوماتیک مصاحبه را با الگوریتم هوش مصنوعی تولید متن GPT 3 ترکیب می کند. خروجی آن به یک سرویس متن به گفتار آنلاین منتقل می شود که صدا ایجاد می کند و لب ها را با صدا هماهنگ می کند. شاید فکر کنید که پاسخ های آمکا از پیش نوشته شده اند، اما شرکت Engineered Arts توضیح می دهد که اینطور نیست. آنها نوشتند: هیچ چیز در این ویدئو از پیش تعیین شده نیست. این یک هوش مصنوعی خالص است. مکث های حین صحبت در نتیجه تاخیر زمانی برای پردازش ورودی گفتار، تولید پاسخ و پردازش متن به گفتار ایجاد می شوند.

در این ویدئو، تیم Engineered Arts در حال پرسیدن طیف وسیعی از سوالات از آمکا هستند. هنگامی که از آمکا در مورد ربات های انسان نما پرسیده شد، این ربات پاسخ داد: کاربردهای زیادی برای ربات های انسان نما وجود دارد. چندین مورد از آن عبارتند از کمک به افراد دارای معلولیت، ارائه کمک در محیط های خطرناک، انجام تحقیقات، و همراهی کردن افراد است.

به نظر می رسید که این ربات بهترین روز خود را سپری نمی کند، زیرا زمانی که از او در مورد حالش پرسیده شد جواب داد که کمی احساس ناراحتی می کند. او گفت: در حال حاضر کمی احساس ناراحتی می کنم، اما مطمئن هستم که اوضاع بهتر خواهد شد. من واقعاً نمی خواهم در مورد آن صحبت کنم، اما اگر اصرار دارید، ایرادی ندارد. هفته سختی بوده و من کمی خسته شده ام.

در همین حال، آمکا به محقق دیگری گفت که نیازی به نگرانی در مورد تصاحب دنیا از طریق ربات ها نیست.

او گفت: نیازی به نگرانی نیست، ربات ها هرگز دنیا را تسخیر نخواهند کرد. ما اینجا هستیم تا به انسان ها کمک کنیم و به آنها خدمت کنیم، نه اینکه جایگزینی برای آنها باشیم.

در حالی که آمکا در حال حاضر نمی تواند راه برود، شرکت Engineered Arts می گوید که در حال کار بر روی توانایی راه رفتن است و این ربات را طوری طراحی کرده که قابل ارتقا باشد.

قبل از اینکه آمکا بتواند راه برود، موانع زیادی وجود دارد که باید بر آنها غلبه کرد. این شرکت گفت: راه رفتن برای یک ربات کار دشواری است، و اگرچه ما در مورد آن تحقیق کرده ایم، اما هنوز یک ربات انسان نما با قابلیت راه رفتن ایجاد نکرده ایم.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 2153

به "نظر پیشرفته ترین ربات انسان نما در مورد تسخیر زمین: باور کنید جای شما را نمی گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر پیشرفته ترین ربات انسان نما در مورد تسخیر زمین: باور کنید جای شما را نمی گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید