پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی ارائه شد

به گزارش لیسون، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، پروتکل درمانی برای بیماریهای مرتبط با مغز، برنامه ای جامع است که تصاویر سیستم مغز و اعصاب را ارزیابی می کند و پس از آن نحوه درمان دقیق متناسب با هر فرد را ارائه می دهد.

پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی ارائه شد

با تصویربرداری از مغز و اعصاب مجموعه ای از داده ها از هر فرد به دست می آید که شامل تصاویر ساختاری، عملکردی و ارتباطات ساختاری و عملکردی است. این تصاویر به کمک ام آر آی (یکی از روش های پیشرفته تصویربرداری) ثبت می شود و پس از ارزیابی نواحی آسیب دیده در هر بیمار تعیین می شود.

سـپس براسـاس ویژگی هـای فـردی هـر بیمـار ماننـد نـوع بیمـاری، ناحیـه آسـیب دیـده در مغـز و حتـی شـکل سـر، پروتـکل درمانـی مناسـب بـرای او پیشـنهاد شده و تحت درمان قرار می گیرد.

این برنامه به نام ابزار کمک تشخیصی در خدمت متخصصان بالینی قرار می گیرد تا تشخیصی دقیق تر داشته باشند. ارائه خدمات تشخیصی، تشخیص افتراقی بین بیماری ها و ارائه درمان موثرتر از قابلیت های این برنامه ایران ساخت است.

محققان در تولید آن از همگرایی فناوری ها استفاده کردند و متخصصان حوزه های مختلف در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا با کنار هم قرار دادن دانش و علم این محصول درمانی تولید شود. هوش مصنوعی یکی از فناوری های به کار رفته در آن است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مهر 1400 بروزرسانی: 24 مهر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1799

به "پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی ارائه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل درمانی دقیقی برای تشخیص بیماری های مغزی ارائه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید