آئوشیما ؛ جزیره ای که تعداد گربه هایش بیشتر از آدم ها است

به گزارش لیسون، زندگی مسالمت آمیز میان انسان ها و حیوانات چیزی است که در جزیره آئوشیمای ژاپن به خوبی می بینیم؛ جایی که با وجود رجحان تعداد گربه ها باز هم زندگی بر روال عادی برقرار است. با خبرنگاران همراه و با شهر گربه ها آشنا شوید.

آئوشیما ؛ جزیره ای که تعداد گربه هایش بیشتر از آدم ها است

جزیره آئوشیما (Aoshima) در دریای ژاپن در نگاه اول آرام و ساکت و جالب به نظر می رسد. این جزیره بسیار کوچک است و تنها یک شهر بزرگ دارد.

ساکنان جزیره آئوشیما مانند بسیاری از جزایر همسایه، ماهیگیران مسنی هستند که علی رغم مهاجرت دیگر ساکنان پس از جنگ جهانی دوم، در جزیره مانده اند. اما حتی قبل از سال 1945، تنها 900 نفر در آنجا زندگی می کردند.

بر خلاف تعداد انسان هایی که مراقب جزیره و حیات وحش آن هستند، گربه ها به سرعت زندگی متفاوتی ایجاد کردند. گربه ها بومی جزیره نیستند و برای مقابله با هجوم موش ها در اواخر قرن 19 و اوایل قرن بیستم وارد جزیره شدند.

موش ها از قایق های ماهیگیری وارد جزیره و در جزیره ماندگار شدند. گربه ها سریعا کار موش ها را ساختند و حالا گربه ها خودشان به جزیره هجوم آورده اند.

اغلب محلی ها با گربه ها مسئله ای ندارند. آنها به گربه ها در مکان های معین و به طور منظم غذا می دهند.پدیده گربه ها توجه گردشگران را به این جزیره آرام جلب کرده و به طور موقت اقتصاد ضعیف آنها را بهبود بخشیده است.

اما گردشگران جوان تنها چند ساعت در جزیره می مانند. و سالمندان جزیره را با گربه ها تنها می گذارند.

منبع: کجارو / allday.com
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1971

به "آئوشیما ؛ جزیره ای که تعداد گربه هایش بیشتر از آدم ها است" امتیاز دهید

2 کاربر به "آئوشیما ؛ جزیره ای که تعداد گربه هایش بیشتر از آدم ها است" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آئوشیما ؛ جزیره ای که تعداد گربه هایش بیشتر از آدم ها است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید