آغوش ما برای همسایگان باز است، خوشحالیم سرزمین های آذری قره باغ اکنون در اختیار آذربایجان است

به گزارش لیسون، وزیر امور خارجه کشورمان تاکید نمود: ما همواره معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت وگو، همکاری و ایجاد روش های اطمینان بخش است و همواره در این زمینه آغوش ما برای همسایگانمان باز بوده و باز خواهد بود.

آغوش ما برای همسایگان باز است، خوشحالیم سرزمین های آذری قره باغ اکنون در اختیار آذربایجان است

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شیب با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران، محمدجواد ظریف یکشنبه شب در جریان سفر به جمهوری آذربایجان به منظور ملاقات با مقامات این کشور در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر خود به باکو پرداخت و گفت: قرار است در این هفته علاوه بر آذربایجان به روسیه، ارمنستان و گرجستان هم سفر کنم.

وی همچنین اضافه نمود: احتمالا آخر هفته نیز به ترکیه سفر می کنم.

ظریف با بیان اینکه محور اصلی این سفرها همکاری های منطقه ای است چراکه این موضوع برای ایران از اهمیت بالایی برخوردار است، اعلام کرد: در جریان این سفرها در خصوص ارتباطات دوجانبه نیز بحث و گفت وگو خواهیم کرد زیرا رابطه ایران با این کشورها مهم و نزدیک است.

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان همچنین گفت که فردا در جریان گفت وگو با مقامات آذربایجانی در ارتباط با شرایط قره باغ، بازسازی این منطقه و همچنین همکاری برای حفظ ثبات در این منطقه رایزنی و گفت وگو خواهد نمود.

ظریف اعلام کرد: ما خوشحال هستیم که کشور و ملت برادر ما آذربایجان توانست سرزمین خود را به دست آورد و امروز سرزمین های آذری در اختیار آذربایجان است. ما دوست داریم یاری کنیم ساکنین سرزمین های آزاد شده هر چه زودتر بتوانند به محل اقامت خود برگردند. اینها خویشان ما هستند.

ظریف همچنین تاکید نمود: در جریان رایزنی با مقامات آذربایجان در ارتباط با موضوع ترانزیت، کریدور شمال جنوب و جنوب غرب گفت وگو خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص انجام گفت وگوهای منطقه ای بین ایران و کشورهای منطقه خلیج فارس گفت: ما همواره معتقد هستیم که منطقه خلیج فارس نیازمند گفت وگو، همکاری و ایجاد روش های اطمینان بخش به کشورهای منطقه است و همواره در این زمینه آغوش ما برای همسایگانمان باز بوده و باز خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1395

به "آغوش ما برای همسایگان باز است، خوشحالیم سرزمین های آذری قره باغ اکنون در اختیار آذربایجان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغوش ما برای همسایگان باز است، خوشحالیم سرزمین های آذری قره باغ اکنون در اختیار آذربایجان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید