خبرنگاران تاکید علی اف و اردوغان بر ایجاد بستر جدید همکاری در منطقه

به گزارش لیسون، باکو - خبرنگاران - الهام علی اف و رجب طیب اردوغان رئیسان جمهوری آذربایجان و ترکیه عصر پنجشنبه در نشست خبری در باکو بر ایجاد زمینه جدید همکاری در منطقه تاکید کردند.

خبرنگاران تاکید علی اف و اردوغان بر ایجاد بستر جدید همکاری در منطقه

به گزارش خبرنگاران ، رییس جمهوری آذربایجان گفت: ارمنستان اگر از جنگ اخیر قره باغ نتیجه گیری درستی کند و به ادعاهای بی اساس خود سرانجام دهد و به فکر آینده باشد، می تواند در بستر جدید همکاری در منطقه مشارکت داشته باشد.

علی اف با اشاره به این که آماده بازگشت به دوره پسا جنگ هستیم و باید بستر جدیدی برای همکاری در منطقه تشکیل دهیم، توضیح داد: این می تواند یک زمینه همکاری چند جانبه باشد و همه کشورهای منطقه که در آن مشارکت خواهند کرد، می توانند از آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به این که بسترهای سنتی همکاری در منطقه شامل کشورهای جمهوری آذربایجان، ترکیه و گرجستان و نیز جمهوری آذربایجان، ایران، ترکیه و روسیه می باشد گفت: بر این مبنا می توانیم بستر همکاری واحد در منطقه تشکیل دهیم.

رییس جمهوری ترکیه نیز در این نشست خبری ضمن استقبال از پیشنهاد رییس جمهوری آذربایجان در باره ایجاد زمینه همکاری های جدید در منطقه، آن را بسیار مهم دانست .

اردوغان با اشاره به این که این بستر همکاری می تواند با مشارکت 6 کشور منطقه شکل گیرد گفت: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز از آن استقبال نموده است .

وی توضیح داد: این زمینه همکاری می تواند با مشارکت روسیه، ترکیه، جمهوری آذربایجان، ایران و گرجستان شکل بگیرد و ارمنستان اگر موافقت کند، می تواند به آن بپیوندد و به این ترتیب صلح و آشتی به وسیله این همکاری در منطقه برقرار می گردد.

رجب طیب اردوغان روز گذشته (چهارشنبه) در راس یک هیات رسمی این کشور برای حضور در رژه نظامی ارتش جمهوری آذربایجان وارد باکو شد .

رژه نظامی ارتش جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه به مناسبت آزادسازی سرزمین های اشغالی این کشور در قره باغ ، در باکو برگزار گردید.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1346

به "خبرنگاران تاکید علی اف و اردوغان بر ایجاد بستر جدید همکاری در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید علی اف و اردوغان بر ایجاد بستر جدید همکاری در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید