آیا مجلس موافق حذف ارز ترجیحی است؟

به گزارش لیسون، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 مجلس شورای اسلامی، تاکید نمود: مجلس تا زمانی که به یک راه چاره متقن برای آسیب نرسیدن به معیشت مردم با حذف ارز ترجیحی نرسد، در این زمینه گام بر نمی دارد.

آیا مجلس موافق حذف ارز ترجیحی است؟

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به مباحث مطروحه پیرامون حذف ارز 4200 تومانی برای تامین بعضی از کالا های اساسی در لایحه بودجه سال 1401، اعلام کرد: ما در حال آنالیز راه حل های گوناگون برای اجرای این موضوع هستیم و هر وقت در کمیسیون تلفیق به راه حل نهایی رسیدیم و جمع بندی نیز صورت گرفت نتیجه را اعلام می کنیم. اولویت اصلی ما این است که آسیبی در این حوزه به مردم وارد نگردد.

وی ادامه داد: ما تا زمانی که به یک راه حل متقنی نرسیم که با حذف ارز، معیشت مردم آسیب نمی بیند، نمی توانیم نسبت به این امر اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون تلفیق بودجه 1401 اظهار کرد: ما دنبال راه حل هستیم و باید جزئیات هر راه حل با دقت مورد آنالیز قرار گیرد و به استحکام فکری و برنامه ای برسیم آنگاه در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: سمت و سوی مجلس در صورت توافق برای حذف ارز ترجیحی برای تامین بعضی از کالا های اساسی بیشتر به سمت ارائه کالا برگ است تا اینکه به مردم یارانه پرداخت گردد. هنوز جمع بندی صورت نگرفته است، اما مجلس در پی این است که آسیبی به مردم وارد نگردد.

حاجی بابایی تاکید نمود: اگر به این نتیجه رسیدیم که یارانه به مردم داده گردد، بحث تجمیع یارانه ها نیز باید مورد آنالیز قرار گیرد و باید تعیین گردد چه دهک هایی چگونه مورد حمایت قرار می گیرند و چه مقدار یارانه به چه دهک هایی تعلق گیرد، اما در گام اول ما باید به یک راه حل متقن برسیم.

منبع: فرارو
انتشار: 28 فروردین 1401 بروزرسانی: 28 فروردین 1401 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1989

به "آیا مجلس موافق حذف ارز ترجیحی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مجلس موافق حذف ارز ترجیحی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید