آیا مسی از بارسلونا می رود؟

به گزارش لیسون، مصاحبه مسی با اینکه از عشق و علاقه شدید او به بارسلونا حرف می زد اما به استدلال مارکا بوی وداع و رفتن می داد.

آیا مسی از بارسلونا می رود؟

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، بامداد دوشنبه برنامه لاسکتا با مصاحبه مفصل از مسی برگزار گشت تا انتظار هواداران فوتبال و بارسلونا به خاتمه برسد. بسیاری عقیده داشتند که لئو در این مصاحبه از آینده خودش پرده برمی دارد ولی او این کار را نکرد.

مسی در مصاحبه با ژوردی اِوُله گفت که هنوز آینده اش تعیین نیست و نمی داند فصل آینده در بارسا است یا خیر. او فقط تضمین کرد که تا تابستان با تیمی دیگر مذاکره نمی کند و همه چیز را به خاتمهی فصل موکول می کند.

اما نکته ای که در اینجا اهمیت پیدا می کند، این است که دلایل مسی برای رفتن از بارسا آیا در چند ماه تغییر کرده است؟

برخی ادعا می کنند حضور بارتومئو و کارهایش باعث شده بود تا مسی به این شکل عصبانی گردد و درخواست خروج بدهد. آنها مدعی هستند که استعفای بارتومئو کمی از ناراحتی لئو را جبران کرده و اگر ریاست بعدی باشگاه بارسلونا خواهان حفظ مسی باشد، نگه داشتنش کار سختی نباشد.

البته نظرهای دیگر نیز وجود دارد. مثلا تونی خوان مارتی، خبرنگار معروف اسپانیایی نوشت که صحبت های مسی یک هشدار برای هواداران است و این مفهوم را دارد که در خاتمه فصل او می رود.

مارکا هم در گزارش خود مدعی شد که دلایل مسی برای رفتن تغییری نکرده و هیچ چیزی نسبت به ابتدای فصل عوض نشده است.

*عدم کسب جام

رسانه مادریدی در تحلیل خود نوشت که یکی از دلایل رفتن مسی، عدم کسب جام بود که این فصل نیز به نظر می رسد، دست بارسا از قهرمانی کوتاه بماند. بارسلونا در حال پوست اندازی بوده و روزهای سختی را می گذراند و به همین علت بعید است بتواند در لیگ قهرمانان اروپا یا لالیگا به مقام قهرمانی برسد.

مارکا در ادامه نوشت که دلیل دیگر مسی، عوض شدن ترکیب تیم است و او بهترین دوستش، لوئیس سوارس را در تابستان امسال از دست داده و فضای رختکن دیگر به شکل سابق نیست و این مسئله کاپیتان بارسا را ناراحت می کند.حرف های عموی گریژمان در خصوص او و عدم راحتی مسی در رختکن نشان می دهد که او دیگر به مانند گذشته شادمان نیست.

نکته مهم دیگر که مارکا آن را برشمرد، عدم توانایی بارسا در خرید بازیکن است. به دلیل مسائل اقتصادی باشگاه نشان داده که نمی تواند بازیکنان بزرگ جذب کند و به نظر می رسد خریدی بزرگی در زمستان یا حتی تابستان 2021 رخ ندهد.

مسی نیز در مصاحبه خود با لاسکتا در خصوص نیمار نیز گفت: بارسا روزهای سختی را می گذارند و خیلی مشکل است بتواند به جایگاهی که بوده بازگردد. از طرفی دریافت بازیکن باکیفیت نیز برای باشگاه سخت است چون پولی نیست. خرید نیمار بسیار پیچیده است و چه کسی می خواهد هزینه جذب این بازیکن را به پاریس پرداخت کند؟

مارکا در ادامه گزارش خود مدعی شد که کاپیتان بارسلونا می خواهد تجربه پوشیدن یک پیراهن دیگر و بازی در لیگی متفاوت را نیز در کارنامه داشته باشد. مسی صراحتاً از علاقه اش به آمریکا گفت و گفت که یک روز برای یک باشگاه آمریکایی در MLS بازی می کند.

*اگر من رفتم ...

نکته جالبی که مارکا در خاتمهی گزارشش نوشت این بود که مسی بسیار زیاد در مصاحبه اش از عبارت اگر من رفتم استفاده کرد. این اصرار مسی به استفاده از این عبارت که اگر روزی بارسلونا را ترک کرد، به این باشگاه بازمی گردد و اینجا خانه اش است، مفهوم جدایی می دهد. یا مثلا مارکا نوشت که چرا مسی در حرف هایش گفت که بارسلونا بزرگتر از هر بازیکنی است. حتی من!

6 ماه تا خاتمهی فصل و قرارداد مسی باقی مانده و شایعات انتقال او به پاریس یا سیتی همچنان داغِ داغ است. تعیین نیست که این بازیکن چه تصمیمی می گیرد و باید صبر کرد و آینده آبی اناری ها را دید. 5 بهمن انتخابات ریاست باشگاه بارسلوناست و حضور مدیریتی جدید می تواند نقشی اساسی در آینده باشگاه و لئو مسی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1392

به "آیا مسی از بارسلونا می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مسی از بارسلونا می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید