اخذ ضمانت نامه بانکی برای استفاده از وام دولتی روسیه

به گزارش لیسون، رضا اردکانیان در حاشیه مراسم افتتاح 35 پروژه سازوکاری صنعت آب و برق در محل وزارت نیرو گفت: نیروگاه سیریک در منطقه ای به همین نام در استان هرمزگان با ظرفیت یک هزار و 400 مگاوات می بایست ساخته گردد.

اخذ ضمانت نامه بانکی برای استفاده از وام دولتی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

وی شرح داد: این نیروگاه به لحاظ پایداری شبکه برق در جنوب و جنوب شرق کشور از اهمیت بالایی برخودار است و از چند سال پیش با هماهنگی های بعمل آمده جزو طرح هایی نهاده شد که در لیست استفاده از وام دولتی فدراسیون روسیه بود.

وزیر نیرو خاطرنشان ساخت: منابع مالی لازم برای احداث نیروگاه یک هزار و 400 مگاواتی حدود یک میلیارد و 400 میلیون یورو است .

اردکانیان گفت: سال 1395براساس قرارداد تجاری که آن موقع آماده شده بود، اقدام هایی برای شروع این پروژه انجام گرفت، اما به دلیل برخورد با مسائل و موانع متعدد اداری، مالی و نظایر آن از شهریور97 که مسوولیت کمیسیون مشترک همکاری های مالی ایران و فدراسیون روسیه به این وزارتخانه واگذار شد، این طرح هم در کنار سایر طرح ها برای استفاده از وام دولتی روسیه دراولویت قرارگرفت.

وی شرح داد: نحو جلو رفتن کار به گونه ای بود که همکاران ما در روسیه کوشش داشتند این طرح زودتر به نتیجه برسدو اجرایی گردد تا از جهت آن سایر طرح ها هم بعد از آن به مرحله اجرا برسد.

وزیر نیرو اضافه کرد: این پروژه امروز ضمانت نامه بانکی حسن انجام کار برای استفاده از وام یک میلیارد و 200 میلیون یورویی دولت روسیه برای اجرای آن را دریافت نموده و بقیه آن هم طبق قرار داد مربوط به آن توسط خود بانک تامین خواهد شد.

اردکانیان گفت: انتظار می رود با انجام تشریفات آن در سمت ایران هرچه زودتر کارهای اجرایی این پروژه شروع گردد .

وی گفت: پروژه نیروگاه یک هزار و 400 مگاواتی سیریک با وام یک میلیارد و 200 میلیون یورویی فدراسیون روسیه در مرحله اجرا واقع شده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1538

به "اخذ ضمانت نامه بانکی برای استفاده از وام دولتی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخذ ضمانت نامه بانکی برای استفاده از وام دولتی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید