اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال

به گزارش لیسون، یکی از اعضای هیات مدیره بانک مرکزی اروپا بیان کرد این بانک در حال مطالعه روی ارزهای دیجیتال است.

اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فایننشیال تایمز، بنوآ کوق، عضو هیات مدیره بانک مرکزی اروپا در کنفرانسی در شهر بروکسل گفت که راه اندازی یک ارز دیجیتالی توسط بانک مرکزی اروپا می تواند باعث اطمینان خاطر شهروندان از پول مورد تایید این بانک حتی در صورت وجود نداشتن پول فیزیکی گردد. وی که به تازگی به سمت مدیر اتاق تسویه بین المللی این بانک نیز محسوب شده است اضافه نمود که ارز دیجیتالی واحد اروپایی می تواند شکل های مختلفی داشته باشد. بانک مرکزی در حال ارزیابی مزایا و معایب هر کدام از ارزها است تا معین گردد کدام یک برای مداخله در بازار مناسب تر هستند.

رقابت بر سر راه اندازی یک ارز دیجیتالی معتبر پس از پیش بردن جدی پروژه های فیس بوک و بانک مرکزی چین وارد فاز تازه ای شده است و مقامات کشورهای مختلف از جمله در اروپا و کانادا خواستار راه اندازی ارزهای دیجیتال رسمی توسط بانک های مرکزی شده اند. با این حال جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا اخیرا گفته است که با توجه به تعدد گزینه های پرداخت، این کشور فعلا نیازی به راه اندازی ارز دیجیتالی در آینده ای نزدیک ندارد.

کوق با اعلام این که بحث اصلی در مورد راه اندازی ارزهای دیجیتالی در مقطع فعلی بحث نظارت پذیری آن ها است اضافه نمود: باید اطمینان حاصل کنیم که ارزهای دیجیتالی به گونه ای طراحی و توسعه داده شوند که امکان استفاده از آنها در حوزه پولشویی وجود نداشته باشد.

وی با هشدار نسبت به اینکه اروپا در حال عقب افتادن از رقبا در زمینه ارزهای دیجیتالی است اضافه نمود: با این حال ارزی که توسط یک کشور معرفی گردد از نظر اندازه و وسعت جفرافیایی استفاده، مزیت رقابتی کمتری در برابر ارزی خواهد داشت که به صورت مشترک در سطح اتحادیه اروپا مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 546

به "اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا به دنبال توسعه ارز دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید