اعتراض شدید پرسپولیس به اشتباهات داوری

به گزارش لیسون، باشگاه پرسپولیس در نامه ای به تفصیل به مواردی که در این فصل و بازی های صورت گرفته برابر فولاد خوزستان، نساجی قائمشهر، آلومینیوم اراک، مس رفسنجان و صنعت نفت آبادان رخ داد و اوج آن دربازی اخیر سرخپوشان در هفته ششم بود، پرداخته و خواهان رسیدگی سازمان لیگ و کمیته داوران شده است.

اعتراض شدید پرسپولیس به اشتباهات داوری

اشتباهات تاثیرگذار داوری در 5 بازی از 6 مسابقه صورت گرفته، همگی به زیان پرسپولیس، کسر امتیازات از پرسپولیس و متحمل شدن شکست به سبب این اشتباهات، وقوع 4 تصمیم فاحش داوری فقط در یک بازی،همگی به زیان پرسپولیس، مردود اعلام شدن دو گل سالم تا به این جای رقابت ها، قبول شدن گل توام با خطای حریف، عدم اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و در ادامه دادن کارت زرد به بازیکن پرسپولیس که روی وی خطای پنالتی رخ داده است و نادیده گرفتن چندباره خطاهای آفساید تیم مقابل در دقایق پایانی که می توانست منجر به تغییر نتیجه شود، یک فرایند و روال طبیعی را نشان نمی دهد.

باشگاه پرسپولیس در نامه ای که به همه این موارد در آن اشاره شد، از مراجع ذیربط درخواست کرد شرایط عادلانه ای برای رقابت فراهم شود که در جریان آن حقی از هیچ تیمی تضییع نشود و با توجه به این که اشتباهات داوری بخشی جدایی ناپذیر از فوتبال است، شرایط به شکلی نباشد که باعث جابجایی جایگاه تیم ها و عناوین آن ها در جدول رقابت ها شود.

پرسپولیس طی تمام سال های اخیر همیشه با این پدیده روبه رو بوده است که بنا بر شهادت کارشناسان داوری، برآیند اشتباهات داوری و امتیازهای جابه جا شده ناشی از آن، برایش منفی بوده است. بعلاوه در بیشتر فصولی که این رخ داد و پرسپولیس متضرر شد، رقبای مستقیمش در مجموع رقابت ها از این ناحیه سود برده اند. از این رو نه با یک پدیده نو که شوربختانه با یک عادت روبه رو هستیم. با این وجود در برخی از فصل ها این مساله به شدت تشدید شده است که در رقابت های کنونی هم با آن روبرو شده ایم و با وجود تمام درخواست هایی که داشته ایم این مساله همچنان ادامه دارد.

خارج از عرف بودن اشتباهات داوری به زیان پرسپولیس در بازی های پی درپی سوال برانگیز است و از این رو خواهان آن شده ایم که سازمان لیگ فوتبال، فدراسیون فوتبال و کمیته های مربوطه از جمله کمیته و دپارتمان داوری برای برطرف مشکل و شناسایی دلایل آن ، به موضوع ورود نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1928

به "اعتراض شدید پرسپولیس به اشتباهات داوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض شدید پرسپولیس به اشتباهات داوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید