انتخابی جام ملت های آفریقا؛ گینه با برد شیرین صعود کرد

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - تیم ملی فوتبال گینه با رجحان خانگی به جمع تیم های راه یافته به جام ملت های آفریقا اضافه شد.

انتخابی جام ملت های آفریقا؛ گینه با برد شیرین صعود کرد

با تور آفریقای جنوبی ارزان یه جذابترین کشور قاره آفریقا سفر کنید، ترکیبی از سافاری های دلنشین و اقامت در هتل های لوکس را در این سفر پر هیجان تجربه کنید.

هفته پنجم از مرحله انتخابی جام ملت های آفریقا با برگزاری 7 بازی در شهرهای کوناکری، انتبه، ام درمان، سائوتومه، کیگالی و بهیر دار ادامه پیدا کرد.

در گروه A، گینه در دیداری حساس و سرنوشت ساز مقابل تیم صعود نموده اقتصادی به رجحان یک بر صفر دست یافت تا صعودش به مرحله نهایی قطعی گردد.

از همین گروه قرار بود چاد و نامیبیا هم به مصاف هم بروند که به علت مشکلاتی که چاد در میزبانی داشت، این بازی با حکم کنفدراسیون فوتبال آفریقا 3 بر صفر به سود نامیبیا تمام شد.

در جدول رده بندی با نتایج بدست آمده، تیم های اقتصادی، گینه، نامیبیا و چاد به ترتیب با 13، 11، 6 و یک امتیاز در رده های اول تا چهارم نهاده شدند.

از گروه B، اوگاندا مقابل بورکینافاسو با تساوی بدون گل متوقف شد تا تعداد بازی های بدون برد این تیم به عدد 4 برسد و البته صعود بورکینافاسو به جام ملت ها قطعی گردد.

تیم ته جدولی سودان جنوبی در جدال مرگ و زندگی مقابل مالاوی تن به شکست یک بر صفر داد تا عدم صعودش به جام ملت های قطعی گردد.

در جدول رده بندی با نتایج بدست آمده، تیم های بورکینافاسو، اوگاندا، مالاوی و سودان جنوبی به ترتیب با 9، 8، 7 و 3 امتیاز در رده های اول تا چهارم نهاده شدند. از این گروه فعلا صعود بورکینافاسو قطعی شده است.

در گروه C، تیم ته جدولی و بدون امتیاز سائوتومه مقابل سودان تن با شکست 2 بر صفر از زمین خارج شد تا صعود نکردنش به دور نهایی قطعی گردد.

با این نتیجه در جدول رده بندی سودان با 9 امتیاز در رده اول ایستاد و سائوتومه هم بدون امتیاز در رده چهارم نهاده شد.

ازگروه F، روآندا در جدال با موزامبیک تن به شکست یک بر صفر داد.

با این نتیجه در جدول رده بندی روآندا با 5 امتیاز در رده دوم ایستاد و موزامبیک هم با 4 امتیاز در رده سوم نهاده شد.

اتیوپی مقابل موزامبیک جشنواره گل راه انداخت و به پیروزی قاطع 4 بر صفر رسید.

با این نتیجه در جدول رده بندی اتیوپی با 9 امتیاز در رده اول ایستاد و ماداگاسکار هم با 7 امتیاز در رده سوم نهاده شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1509

به "انتخابی جام ملت های آفریقا؛ گینه با برد شیرین صعود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابی جام ملت های آفریقا؛ گینه با برد شیرین صعود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید