اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان تهران

به گزارش لیسون، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان با موفقیت انجام شد.

اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان تهران

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش لیسون، حمیدرضا رشید فرخی با اعلام این خبر گفت: فاز دو باغ پرندگان تهران به عنوان وسیع ترین باغ پرندگان سرپوشیده جهان در فضایی به مساحت 68 هزار متر مربع و با ویژگی های خاص تحت عنوان دشتچر در جنگل های لویزان منطقه چهار در آستانه بهره برداری نهاده شد.

وی در ادامه گفت: برای سازگار شدن پرنده ها در این محیط ، رهاسازی گونه های مورد نظر در فواصل زمانی تعیین صورت می پذیرد و تا کنون تعدادی از پرندگان خشکی زی (مرغ شاخدار)، و 70 پرنده آبزی شامل قو، غاز کانادایی، قوی سیاه، اردک ماندرین، آنقوت، قوی گردن سیاه و ... در فاز دوم رهاسازی شده است.

معاون خدمات شهری منطقه چهار گفت: خوشبختانه این پرنده ها به آسانی با محیط سازگار شده و محل غذا و محل استراحت خود را پیدا نموده و مجموعه آماده رهاسازی سایر پرندگان است.

فرخی با اشاره به برنامه های آینده در این باغ گفت: در مرحله بعدی تعدادی از انواع قرقاول ، طاووس، طوطی ملنگو و غاز نوک فسفری در محوطه رهاسازی خواهند شد، در حال حاضر صدها متر مربع به صورت اختصاصی به زیستگاه پرندگان تخصیص داده شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، وی در خاتمه اظهار داشت: انتقال تمامی پرنده ها به باغ پرندگان به طور مستقیم با نظارت و حضور کارشناس سازمان محیط زیست استان تهران صورت می پذیرد و پرنده ها پس از طی کردن زمان دوره قرنطینه، واکسینه شدن و حلقه گذاری آماده رهاسازی زیر محوطه سرپوشیده فاز دو باغ پرندگان می گردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 801

به "اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مرحله رهاسازی پرنده در فاز دو باغ پرندگان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید