آشنایی با هزینه های سفر به جزیره پوکت تایلند

به گزارش لیسون، هزینه سفر به پوکت تایلند

هزینه سفر به پوکت : جزیره پوکت یکی از جزایر دیدنی و جذاب کشور تایلند است.پوکت دارای مکان های دیدنی طبیعی و تفریحی زیاد است و بخاطر آب های نیلگون و درختان همواره سبزش به جزیره بهشتی معروف شده است و هر ساله هزاران توریست به این جریزه دیدنی و شگفت انگیز سفر می نمایند

آشنایی با هزینه های سفر به جزیره پوکت تایلند

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

بلیط هواپیما در طاهاگشت

پس به شما توصیه میکنم حتما به این شهر دیدنی و زیبا سفر کنید اما اگر نگران هزینه های سفر به این جزیره دیدنی هستین کافی است تا با ما همراه شوید تا با هزینه های سفر به این جزیره بهشتی آشنا شوید.

مقالات بیشتر درباره تایلند بخوانید :

مقاله های هزینه سفر به شما یاری می نماید تا دیدی واقعی نسبت به سفری خارجی پیدا کنید و ببینید حتی با درآمدی معمولی نیز خواهید توانست سفری متفاوت را تجربه کنید.

در این مقاله ما تمامی روش ها و هزینه های ممکن در سفر به پوکت تایلند را به شما گفته ایم و به این ترتیب می توانید حساب و کتاب کنید که برای سفر به این جزیره چقدر بودجه لازم دارید. در مقاله پیش رو تمامی هزینه های رفت و آمد به این جزیره، خورد و خوراک، اقامت، تفریح، گشت و گذار شهری و حتی مکالمات موبایلی در پوکت را برای شما درج نموده ایم.

مدارک و هزینه های قبل از سفر

پیش از آغاز سفر باید برای دریافت پاسپورت و یا گذرنامه اقدام کنید که طبیعتا در حین دریافت این مدرک هزینه هایی در پیش روی شما قرار گرفته است.

++ هزینه های گذرنامه عبارت اند از:

1- هزینه 1000 تومان بابت شناسه

2- هزینه 3,750 تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

3- هزینه 75,000 تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

4- هزینه 29,300 تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +10 و هزینه پست

+ از دیگر مدارکی که اغلب مورد احتیاج است، دریافت ویزا یا ویزا می باشد. هزینه ویزا توریستی تایلند در حدود 120 تا 200 هزار تومان می باشد.

ویزا برای سفر به تایلند

سفارتخانه تایلند در مجموع دو نوع ویزای توریستی و تجاری صادر می نماید برای دریافت هر یک به مدارک و هزینه های متفاوتی لازم است. دریافت ویزای توریستی یا جهانگردی را می توانید به وسیله آژانس های مسارفتی و یا خود انجام دهید. هزینه این نوع ویزا برای هر نفر 35 یورو (حدود 160 هزار تومان) می باشد.

1- اقدام شخصی: دریافت ویزا از سفارتخانه حداقل سه روز کاری زمان می برد و کسی نمی تواند برای کس دیگری اقدام کند و لازم است همگی افراد خود به سفارتخانه مراجعه نمایند.

مدارک ویزای جهانگردی تایلند:

- اصل و کپی بلیت به مقصد تایلند

- کپی گذرنامه، کارت ملی و شناسنامه

- اصل گذرنامه

- فرم درخواست ویزا جهانگردی

2- آژانس های مسافرتی: می توانید به جای آن که خودتان به سفارت بروید، به سراغ آژانس های مسافرتی بروید و در فاصله ای یک هفته ای یا کم تر ویزای خود را دریافت کنید. در صورتی که ویزای عادی بخواهید، آن را یک هفته ای تحویل می دهند و در صورتی که ویزای فوری بخواهید، آن را دو تا سه روزه تحویل خواهند داد.

هزینه ویزا عادی: 190 هزار تومان

هزینه ویزا فوری: بالای 190 هزار تومان

روش های سفر به پوکت و هزینه ها

جزیره پوکت در جنوب شرقی قاره آسیا قرار گرفته و با توجه به فاصله بسیار زیادی که با ایران دارد، بنابراین راحت ترین راه برای سفر کردن به آن، استفاده از جهت هوایی است.

شاید شما از آن دست جهانگردانید که عاشق هیجان و ماجراجویی و سفرهای زمینی اند. متأسفانه باید بدانید که برای سفر به تایلند این کار غیر ممکن است. چرا که یکی از مهم ترین نکات برای ورود به تایلند وجود بلیت رفت و برگشت می باشد. اما اگر همچنان عاشق کوله گردی و هیچهایک هستید، می توانید با هواپیما وارد خاک تایلند شده و باقی جهت تا شهر مورد نظر را به روش دلخواه طی کنید. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع هزینه های پیش رو در سفر به پوکت آشنا شوید.

راه های سفر به پوکت عبارت است از:

1- تورهای پوکت

2- شخصی

1- تورهای پوکت

برای سفر به جزیره پوکت و استفاده از تورها، دو راه پیش روی شماست. یا می توانید از تورهای مخصوص پوکت بهره ببرید و تمام زمان سفر خود را در این جزیره زیبا بگذرانید و یا چند روزی را در پوکت و باقی را در شهری دیگر مانند بانکوک، پاتایا یا ساموئی باشید.

تورهای مخصوص پوکت: این تورها اغلب 7 شب و 8 روزه هستند و هزینه آن ها بسته به آژانس هواپیمایی، کلاس هتل، اتاق مورد نظر و البته زمان سفر متفاوت خواهند بود.

+ طیف هزینه ها برای 7 شب و 8 روز : بین 1.5 میلیون تا 10.8 میلیون تومان

تورهای ترکیبی پوکت: این تورها اغلب 6 تا 7 شب می باشند. اغلب اوقات در صورتی که 6 شبه بوده، 3 شب در پوکت و 3 شب دیگر در شهر بعدی گذرانده می گردد و در صورتی که 7 شبه باشد نیز 4 شب در پوکت و 3 شب در شهر مورد نظر می باشد.

+ طیف هزینه ها برای 6 شب ترکیبی: بین 1 میلیون تا 8.6 میلیون تومان

+ طیف هزینه ها برای 7 شب ترکیبی: بین 2.4 میلیون تا 9 میلیون تومان

2- شخصی

می توانید این بار به جای آن که برنامه ریزی سفر خود را به تورگردانان بسپارید، خود آستین بالا زده و تمام بالا و پایین سفر را به عهده بگیرید.

باید بدانید برای سفر هوایی به پوکت، به غیر از یک شرکت هواپیمایی، پرواز مستقیم دیگری وجود ندارد که آن هم به صورت چاتری انجام می گردد. با این وجود برای رسیدن پوکت دو راه پیش روی شما قرار می گیرد. یا با یک توقف و ایرلاینی خارجی خود را به این جزیره تایلندی برسانید و یا ابتدا به شهر بانکوک، پایتخت تایلند بروید و از آن جا با پرواز دیگری خود را به پوکت برسانید.

1- ایران-پوکت

در زیر بعضی از پروازهای پوکت به همراه هزینه گفته شده که در هر کدام طیف هزینه بلیت رفت و برگشت می باشد.

+ پروازهای داخلی و مستقیم

باید بدانید هیچ پرواز ایرانی مستقیمی وجود ندارد.

+ پروازهای خارجی با توقف

تهران- پوکت: بین 460 تا 760 دلار (حدود 1.7 میلیون تا 2.8 میلیون تومان)

مشهد- پوکت: بین 750 تا 970 دلار (حدود 2.8 تا 3.6 میلیون تومان)

شیراز- پوکت: بین 680 تا 800 دلار (حدود 2.5 تا 3 میلیون تومان)

2- ایران-بانکوک-پوکت

مزیت استفاده از این روش، معطلی کم تر میان دو پرواز است. روزانه پروزاهای زیاد و متنوعی از بانکوک به مقصد پوکت انجام می گردد که هزینه چندانی هم ندارند. هزینه های زیر برای بلیت رفت و برگشت می باشد.

تهران-بانکوک: 2 تا 5.6 میلیون تومان

بانکوک-پوکت: 30 تا 100 دلار (حدود 114 تا 380 هزار تومان)

واحد پول تایلند

واحد پول کشور تایلند، بات است که با نماد ฿ و کد THB نشان داده می گردد. شما در حال حاضر با هر هزار تومان می توانید حدود 9 بات را خریداری کنید.

از جمله اسکانس های رایج تایلندی می توان به 20 بات (سبز)، 50 بات (آبی)، 100 بات (قرمز)، 500 بات (ارغوانی) و 1000 بات (قهوه ای) اشاره نمود. واحد کوچک تر پول تایلند، سکه های ستنگ بوده که هر 1 بات برابر با 100 ستنگ می باشد.

سکه های تایلندی به دو صورت دیده می شوند، سکه های 1، 2، 5 و 10 باتی و سکه های 50 و 25 ستنگی.

برای خرید بات دو راه در پیش رو دارید:

1- در ایران دلار بخرید و آن را در صرافی های بسیاری که در سطح شهر پوکت به چشم می خورند، به بات تبدیل کنید.

2- برای تبدیل ارزهای غیر متداول مانند بات باید به بانک ِ ملی موجود در فرودگاه امام خمینی مراجعه کنید.

سطح قیمت

سطح قیمت جزیره پوکت در مقایسه با تهران بالاتر است و در اغلب موارد مانند خرید، اجاره، هزینه حمل و نقل و تفریحات از تهران گران تر هستند. تنها موردی که می توان گفت قیمت مناسبی دارند، رستوران ها و هزینه خورد و خوراک در پوکت است.

هزینه ها در طول سفر به پوکت

سفر شما به جزیره پوکت می تواند با هزینه های مختلفی همراه باشد که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. در این جا با ارائه متوسط قیمت این موارد به شما یاری می کنیم تا بتوانید یک شمای کلی از هزینه های سفر خود به تایلند به دست آورید.

+ خوب است بدانید تمامی این هزینه ها به صورت جداگانه و تک تک آنالیز شده و به روز هستند و در آینده و در فواصلی معین نسبت به بروز رسانی شان اقدام خواهد شد.

در ادامه به صورت جزئی درباره هزینه های زیر صحبت خواهیم کرد:

1- هزینه های حمل و نقل در پوکت

2- هزینه های اقامت در پوکت

3- هزینه های خورد و خوراک در پوکت

4- هزینه های تفریح در پوکت

5- هزینه های سوغاتی و پوشاک در پوکت

6- هزینه سرویس موبایل در پوکت

1- هزینه های حمل و نقل درون جزیره پوکت

جزیره پوکت به قدری وسیع است که برای گشت و گذار و رفت و آمد در آن احتیاج به وسایل حمل و نقل عمومی دارید. البته در پوکت وسایل حمل و نقل عمومی چندان قابل توجه نیستند و هزینه ها بسیار بالاست. شاید بتوان گفت بهترین گزینه تاکسی های عمومی است. البته اغلب هتل ها سرویش گردش شهری دارند و برای رفت و آمد در شهر به شما یاری می نمایند. جدا از وسایل حمل و نقل عمومی، می توانید برای خودتان ماشین و یا موتورسیکلت اجاره کنید.

هزینه های حمل و نقل درون شهری پوکت به صورت خلاصه:

تاکسی: از 22 هزار تومن به بالا

اتوبوس: بین 10 تا 40 بات (حدود هزار تا چهار هزار تومان)

توک توک: بین 40 تا 100 بات (حدود 5 تا 11 هزار تومان)

اجاره ماشین: حدود 1000 تا 1200 بات (حدود 110 تا 130 هزار تومان)

اجاره موتور: روزی 200 بات (حدود 22 هزار تومان)

قایق: بین 1800-500 بات (حدود 55 تا 200 هزار تومان)

سیستم حمل و نقل عمومی پوکت

1- تاکسی: پیدا کردن تاکسی های مجهز به تاکسی متر در جزیره پوکت قدری سخت است. اغلب تاکسی ها فاقد این امکان هستند و هزینه ای چند برابر از شما دریفات می نمایند. بهترین راه استفاده از تاکسی های فرودگاه می باشد. همچنین می توانید با آن ها حرف زده و از آن ها بخواهید در طول اقامت شما در پوکت در اختیار شما باشند. هزینه ورودی تاکسی ها در پوکت 200 بات (حدود 22 هزار تومان) می باشد و به ازای هر یک کیلومتر 35 بات (حدود 4 هزار تومان) به کرایه افزوده می گردد. باید بدانید برای هر یک ساعت انتظار، 650 بات (72 هزار تومان) دریافت می گردد.

حدود فواصل و قیمت نهایی کرایه در زیر آمده است.

فاصله (کیلومتر)

هزینه حدودی

بین 3 تا 4 km

بین 300 تا 340 بات (حدود 33-38 هزار تومان)

بین 10 تا 12 km

بین 550 تا 620 بات (حدود 60-69 هزار تومان)

بین 20 تا 22 km

بین 900 تا 970 بات (حدود 99-107 هزار تومان)

2- توک توک: بهترین راه برای طی کردن جهتهای کوتاه، استفاده از توک توک هاست. توک توک ها نوعی تاکسی های بسیار کوچک و عمومی هستند که قیمت نسبتا مناسبی دارند و برای مسافت های کوتاه حدود 40 تا 100 بات (حدود 5 تا 11 هزار تومان) می شوند.

3- اتوبوس محلی: سانگسیو (songthae) نوعی اتوبوس محلی در تایوان است که روزانه بین ساعات 7 تا 18 در شهر فعالیت می نمایند. مقاصد این اتوبوس ها به زبان انگلیسی و بر روی بدنه آن ها درج شده است. این اتوبوس ها ایستگاه معینی ندارند و بنابراین هر جا که خواستید می توانید زا اتوبوس پیاده شوید. این اتوبوس ها به دو رنگ دیده می شوند که اتوبوس های آبی هزینه ای در حدود 30-40 بات (حدود 3 تا 4 هزار تومان) و اتوبوس های صورتی نیز در حدود 10 بات (هزار تومان) می باشند.

4- تاکسی موتوری: یکی از راه های ارزان گشت و گذار برای مسافت های کوتاه، تاکسی های موتوری هستند. البته باید بدانید امنیت چندانی ندارند و هزینه آن ها بسته به جهت و قدرت چانه زنی شما متفاوت خواهد بود.

5- اجاره ماشین: با هزینه ای در حدود 1000 تا 1200 بات (حدود 110 تا 130 هزار تومان) می توانید یک ماشین را برای یک روز اجاره کنید.

6- اجاره موتور: می توانید با هزینه 200 بات در روز (حدود 22 هزار تومان)، موتورسیکلتی را اجاره کنید. البته اگر موتور را برای یک هفته یا بیش تر بخواهید، می توانی با روزی 150 بات (حدود 17 هزار تومان) قرارداد ببندید.

7- قایق: برای گشت و گذار در اطراف جزیره پوکت، می توانید از قایق بهره ببرید. برای هزینه نهایی پیش از آن که سوار قایق شوید با صاحب آن مذاکره کنید. با این حال قیمت قایق سواری برای هر ساعت حدود 500 بات (حدود 55 هزار تومان) خواهد بود و هزینه اجراه یک روزه نهایتا 1800 بات (حدود 198 هزار تومان) می گردد.

2- هزینه های اقامت در پوکت

در جزیره زیبا پوکت بیش از دو هزار نوع اقامتگاه مختلف به چشم می خورد که از هتلی لوکس تا محل خوابی مناسب متفاوت اند. پیش از آن که به هزینه های انواع هتل ها، هتل آپارتمان ها و هاستل ها بپردازیم، خوب است نگاهی به مقاله های آموزشی زیر بیندازید:

هتل ها: در زیر طیف هزینه هر نوع هتل در هر شب ارائه شده است.

هتل های 1 ستاره: بین 200-1600 بات؛ حدود 22-177 هزار تومان

هتل های 2 ستاره: بین 300-2800 بات؛ حدود 33-300 هزار تومان

هتل های 3 ستاره: بین 300-3100 بات؛ حدود 33-340 هزار تومان

هتل های 4 ستاره: بین 650 تا 9000 بات؛ حدود 70-990 هزار تومان

هتل های 5 ستاره: بین 2200 تا 25000 بات؛ حدود 240 هزار تا 2.7 میلیون تومان

مهمان خانه و هتل آپارتمان: هزینه ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. حدود 600 هتل آپارتمان، مهمان خانه و هاستل در جزیره پوکت به چشم می خورد.

هزینه ها از شبی 100-2000 بات متفاوت است. (حدود 11-220 هزار تومان)

هزینه های سفر به پوکت

3- هزینه های خورد و خوراک در پوکت

این که در مدت اقامت خود بخواهید غذا را در رستوران صرف و یا خود خرید کنید تا هزینه ها کم تر شوند، از جمله راه های پیش روی شماست. در این جا به آنالیز این دو گزینه پرداخته ایم:

رستوران و فست فود: طیف متنوعی از رستوران های لوکس، معمولی، فست فودها و کافه ها در پوکت پیش روی شماست. در زیر متوسط هزینه برای هر مکان ذکر شده است.

رستوران های ارزان قیمت: حدود 50-120 بات (حدود 6-13 هزار تومان)

صرف یک وعده کامل در یک رستوران متوسط و برای دو نفر : حدود 500 تا 1000 بات (حدود 55-110 هزار تومان)

صرف غذا در رستورانی لوکس: حدود 350 تا 5000 بات ؛ 39-550 هزار تومان

فست فودهای زنجیره ای مانند مک دونالد و یا فست فودهای مشابه : بین 180-300 بات (20-33 هزار تومان)

وعده ها و میان وعده های غذایی در طی سفر از جمله نکات مهم و قابل توجهی اند که نباید از آن غفلت کرد. اگر نخواهید در هتل اقامت کنید، لازم است تا از هزینه محصولات و محل تهیه آن ها در شهر اطلاعاتی داشته باشید.

خوراکی های لازم:

نان (500 گرمی): 50 بات (حدود 6 هزار تومان)

شیر: هر لیتر 45 بات (حدود 5 هزار تومان)

برنج سفید (کیلویی): حدود 30 بات (حدود 3 هزار تومان)

جوجه (1 کیلو): 100 بات (حدود 11 هزار تومان)

تخم مرغ 12 عددی : 51 بات (حدود 5 هزار تومان)

یک بطری آب 1.5 لیتری: حدود 15 بات (حدود 2 هزار تومان)

میوه و سبزیجات (1 کیلوگرم):

گوجه فرنگی: 62 بات (حدود 7 هزار تومان)

پیاز: 37 بات (حدود 4 هزار تومان)

سیب زمینی: 46 بات (حدود 5 هزار تومان)

کاهو: 33 بات (حدود 4 هزار تومان)

سیب: 99 بات (حدود 11 هزار تومان)

موز: 42 بات (حدود 7 هزار تومان)

پرتقال: 86 بات (حدود 10 هزار تومان)

4- هزینه های تفریح در پوکت

جزیره پوکت به سبب طبیعت فوق العاده و تفریحات جذابش بسیار مورد توجه است و این دو خود به تنهایی برای وسوسه جهانگرادن برای سفر به این جزیره تایلندی کافی هستند. در این بخش به هزینه تعدادی از محبوب ترین تورهای پوکت و البته هزینه ورودی جاذبه های مشهور آن می پردازیم:

1) گردش در جزایر فی فی : 1000-3000 بات (110-330 هزار تومان)

2) تورهای گردش در جزایر جیمز باند : 1200-3700 بات (132-400 هزار تومان)

3) تورهای غواصی : 1900-4000 بات (200 تا 450 هزار تومان)

4) تورهای رفتینگ : 1000-2000 بات (110 تا 220 هزار تومان)

5) تورهای سافاری در جنگل : 800-2000 بات (88-220 هزار تومان)

6) زیپلاین هانومان : 2700-3500 بات (300-390 هزار تومان)

7) گردش در جزایر مرجانی و راچا : 900-1000 بات (100 تا 110 هزار تومان)

8) جشن فانتاسی پوکت : 1800-3600 بات (200-400 هزار تومان)

9) تورهای فیل سواری : 900-1400 بات (100-150 هزار تومان)

10) تورهای گردش در خلیج فانگ انگا : 2500-4000 بات (270-440 هزار تومان)

5- هزینه های سوغاتی و پوشاک در پوکت

تایلند نیز همانند دیگر کشورهای آسیایی صنایع دستی مختلف، رنگارنگ و مخصوص به خودش را دارد. از جمله سوغاتی های این منطقه می توان به مواردی چون : لباس محلی، عطر و روغن، کاسه مدیتیشن، کوسن مثلثی، ظرف برنج، ابریشم، فانوس تایلندی، چتر تایلندی، مجسمه های سرامیکی، صابون های ویژه، صنایع دستی چوبی، دکور خانه، کیف دستی، ادویه و ترشیجات و جواهرات اشاره نمود.

معمولا برای صنایع دستی نمی توان هزینه معینی را ارائه داد و تنها حرفه ای ها می توانند قیمت واقعی و یا منصفانه تر آن را تشخیص دهند.

پوشاک: قیمت پوشاکِ برند و غیر برند در پوکت در اغلب موارد حدود 20 تا 30% گران تر از موارد مشابه در تهران است.

هزینه یک شلوار جین برند در پوکت حدود 1950 بات یا 215 هزار تومان

یک پیراهن زنانه با برند زارا یا اچ اند ام حدود 1300 بات یا 145 هزار تومان

یک جفت کفش نایک حدود 3000 بات یا حدود 330 هزار تومان

یک جفت کفش چرم مردانه حدود 3400 بات یا 375 هزار تومان

6- هزینه سرویس موبایل در تایلند

نرخ مکالمه موبایلی در کشور تایلند به نسبت ایران تنها کمی بیش تر است و هزینه هر یک دقیقه مکالمه با اپراتورهای تلفن همراه تایلند در حدود 1 بات یا 110 تومان می باشد. بنابراین اگر در طی سفرتان قرار است مکالمه زیادی داشته باشید، استفاده از سیمکارت های این کشور توصیه می گردد.

در کشور تایلند چندین اپراتور تلفن همراه وجود دارد که سه تا از مهم ترین آن عبارت اند از آی ای اس (AIS)، دی تی ای سی (dtac) و ترو موو (True Move). عظیم ترین سهم سیمکارت های تایلندی متعلق به آی ای اس می باشد و هزینه های این سه مشابه یک دیگر می باشد.

اگر به هر دلیلی خواستید از سیمکارت های ایرانی خود بهره ببرید، بهتر است از هزینه رومینگ این سیمکارت ها اطلاع داشته باشید.

++ هزینه ها برای هر یک دقیقه و به تومان می باشند.

امنیت در طی سفر به پوکت و تایلند

خوب است بدانید که کشور تایلند از لحاظ شاخص های جهانی امنیت در رده 125 جهان قرار گرفته است و به این ترتیب در رده بالاتری از کشورهایی چون آفریقای جنوبی، زیمباوه، عربستان، ایران و آذربایجان قرار گرفته است.

البته شهر پوکت و به طور کلی کشور تایلند در معرض جرم های بسیاری است و آمار خلاف هایی چون ماشین دزدی، جیب بری، کیف قاپی، حمله مسلحانه، حمله فیزیکی، دزدی به خانه و … در آن بسیار بالاست. با این حال طبق گزارش های جهانی، امنیت پیاده روی در روز در این شهر بالاست و در طول شب نیز متوسط ارزیابی می گردد.

همه این آمار و ارقام نباید باعث گردد نکات امنیتی را در طی سفر به کشور تایلند و شهر پوکت نادیده بگیرید.

دانستنی هایی از تایلند و جزیره پوکت

1) زبان رسمی و ملی کشور تایلند، تایلندی است ولی در اغلب مکانهای توریستی و جهانگرد پذیر آدم های بسیاری را خواهید دید که به زبان انگلیسی آشنایی دارند.

2) ساعت رسمی کشور تایلند دو ساعت و نیم از ایران جلوتر است.

3) پیش شماره و شماره های ضروری:

پیش شماره تایلند: 66+

پیش شماره پوکت: 076

شماره پلیس: 191

شماره آتش نشانی: 199

شماره پلیس جهانگردی: 1155

4) فرودگاه: فرودگاه بین المللی پوکت HKT) Phuket International Airport)

5) دین رسمی کشور تایلند یکی از شاخه های بودایی به نام ترواده بوده و دین 94 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهد. دومین دین پرطرفدار در این کشور اسلام است که مسلمانان تایلندی جمعیتی 4 درصدی دارند. خوب است بدانید که تایلندی ها حساسیت های مذهبی بسیاری دارند که دانستن شان در طی سفر به تایلند لازم است.

6) باید بدانید بیمارستان های پوکت همگی به جدیدترین وسایل پزشکی مجهزند و می توان در صورت احتیاج درمان های مناسبی را دریافت کرد.

7) سالانه جشنواره ها و فستیوال های مختلفی در کشور تایلند برگزار می گردد و شما در هر ماه شاهد مراسم ها و آیین های خاصی خواهید بود. از جمله محبوب ترین فستیوال ها و نمایشگاه های پوکت می توان به چنین مواردی اشاره نمود: فستیوال سونگکران، آب بازی سال نو آوریل (فروردین-اردیبهشت)، جشنواره ازدواج پراناکان ژوئن (خرداد)، جشنواره ارواح گرسنه سپتامبر (شهریور)، جشنواره غذاهای گیاهی پوکت اکتبر (مهر)، جشن سال نوی چینی ژانویه (دی) و نمایشگاه بین المللی دریایی ژانویه (دی).

بهترین فصل سفر به پوکت

جزیره پوکت اقلیمی گرجهتی دارد و بنابراین آب و هوای آن میان شرایط های گرم، خنک و بارانی متغیر است و می توان گفت سه بازه اب و هوایی در این جزیره دیده می گردد.

نوامبر تا فوریه (آبان تا بهمن): خنک ترین روزهای پوکت را در این بازه خواهید دید و حجم بالای جهانگردان در جزیره به چشم می خورند. دمای هوا میان 23 تا 30 درجه سانتیگراد متغیر است و می توان آن را خنک ترین و خشک ترین روزهای پوکت نامگذاری کرد. بنابراین می توان گفت آبان تا بهمن بهترین زمان برای لذت بردن از سواحل بهشتی پوکت و کیف کردن با تفریحات آبی این جزیره است.

مارس تا اواسط می (اسفند تا آخر اردیبهشت): گرم ترین روزهای پوکت را در این فاصله می توان تجربه کرد. دمای هوا اغلب 35 درجه سانتیگراد به بالا بوده و رطوبت هوا نیز بسیار بالاست. البته فروردین و یا ماه اپریل نیز می تواند زمان خوبی برای سفر به تایلند و پوکت باشد، چرا که در این هنگام می توانید شاهد فستیوال سونکران، جشن سال نوی تایلندی ها باشید.

اواسط می تا اکتبر (خرداد تا مهر): فصل بارش های موسمی تایلند و جزیره پوکت پیش روی شماست. گرچه دمای هوا چندان بالا نیست و اغلب در حدود 28-29 درجه ساتیگراد می باشد، اما بارش های سیل آسای این زمان دلیل چندان خوبی برای سفر باقی نمی گذارند. اما اگر با باران مسئله ای ندارید، در عوض می توانید از رطوبت پایین هوا و قیمت های بسیار پایین همه چیز لذت ببرید. می توان گفت این زمان ارزان ترین زمان سفر به تایلند محسوب می گردد. البته خلوتی جزیره نیز می تواند انگیزه مضاعفی برای سفر به پوکت در این هنگام محسوب گردد. بارانی ترین زمان جزیر ه پوکت در طی ماه های اردیبهشت، شهریور و می است و باقی روزها بارش مداوم باران کم تر پیش می آید.

بنابراین بهترین زمان سفر به پوکت در طی ماه های آذر تا ابتدای فروردین است. در این زمان رطوبت هوا چندان نیست و نسیم خنک شما را سر ذوق می آورد. دمای هوا در حدود 24 تا 32 درجه سانتیگراد می باشد و خبری از باران های موسمی و سیل آسا هم نیست.

دغدغه زبان نداشته باشید!

یکی از متداول ترین سوال های اخیر کاربران در کامنت ها، مسئله زبان و چگونگی برقرار کردن ارتباط در کشوری خارجی بوده است. از همین رو مقاله ای کامل درباره انواع و اقسام راه های برقراری ارتباط را برای شما تهیه کردیم و نشان دادیم چگونه می توان زبان کشوری را بلد نبود، به آن کشور سفر کرد و از سفر خودد هم لذت برد.

سخن آخر

همان طور که گفتیم تمام هزینه های ذکر شده در این مقاله، جدید و به روز بوده و از منابع معتبر استخراج شده اند، با این حال تفاوت جزئی در اعداد و ارقام در گذر زمان طبیعی است.

امیدواریم مقاله هزینه سفر به پوکت تایلند مورد پسند شما کارربران عزیز قرار گرفته باشد در صورتی که نظری درباره هزینه سفر به پوکت دارید می توانید از بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید

لمینت دندان کامپوزیت دندان ایمپلنت

منبع: تاپ تراول
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 833

به "آشنایی با هزینه های سفر به جزیره پوکت تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با هزینه های سفر به جزیره پوکت تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید