تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست لازم است

به گزارش لیسون، تهران (پانا) - استاندار تهران در پیامی به مناسبت روز جهانی محیط زیست بر لزوم تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست تاکید نمود.

تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست لازم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی به مناسبت گرامیداشت روز دنیای محیط زیست پیغامی صادر کرد؛ متن پیغام به این توضیح است:

محیط زیست میراث مشترک بشریت بوده و صیانت از آن وظیفه همگانی است؛ افزایش و پیشرفت دانش بشر در حوزه های مختلف و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، نیازهای جدیدی را پیش روی انسان قرار داده که برآورده ساختن آن بدون توجه به فعالیت های توسعه ای امکانپذیر نبوده و نخواهد بود.

از سوی دیگر محیط زیست از ارکان توسعه پایدار بوده و بدون توجه به محیط زیست، منابع طبیعی- ملی و انسانی دچار آسیب می گردد و این موضوع پیغامدهای ناگواری را بر کره خاکی تحمیل خواهد نمود؛ از اینرو تحقق توسعه پایدار مستلزم مشارکت دو سویه به لحاظ بعد مکانی و زمانی است. در دنیا امروز مسائل، مسائل و تنگناهای محیط زیستی، دیگر به عنوان یک موضوع محلی و یا حتی ملی به شمار نمی آید و با توجه به وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، در واقع وقوع هر مسئله محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای کل ساکنان آن خواهد بود.

روز دنیای محیط زیست تلنگری است برای همگان تا با بازنگری در آن چه که در اثر نگاه یک سویه انسان در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد شده است به گونه ای تغییر یابد که حقوق نسل های فعلی و آینده در استفاده پایدار از محیط زیست را تضمین کند.

اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن 5 ژوئن روز دنیای محیط زیست به همه فعالین و دلسوزان این حوزه، از زحمات و کوشش های همه همکاران در مجموعه اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در صیانت و حفاظت از محیط زیست قدردانی می کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: lison.ir شناسه مطلب: 1650

به "تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر نگاه در استفاده پایدار از محیط زیست لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید